Trzej jej partnerzy popełnili samobójstwo. Dręczona poczuciem winy odebrała sobie życie

Dalida przez wiele lat podbijała serca słuchaczy. Choć była gwiazdą i wydawało się, że ma wszystko, to do pełni szczęścia brakowało jej prawdziwej miłości. Jej życie już od najmłodszych lat naznaczone było śmiercią. Rozczarowana prywatnymi niepowodzeniami, odebrała sobie życie.

Dalida przez wiele lat odnosiła sukcesy, stając się światowej sławy gwiazdą. Ponad 170 mln sprzedanych albumów czy pierwszy w historii status diamentowej płyty dla piosenkarki, to tylko dwa z jej licznych osiągnięć. Niestety, życie prywatne wokalistki było pasmem niepowodzeń i osobistych tragedii. Nie mogąc zaznać szczęścia, w wieku 54 lat popełniła samobójstwo.

Zobacz wideo Wokalistka Kwiatu Jabłoni w dubbingu "Elfinków" [ZWIASTUN]

Była gwiazdą, lecz nie była szczęśliwa. Od dzieciństwa zmagała się z poczuciem winy

Choć jako dorosła kobieta Dalida uchodziła za ideał piękna, to w dzieciństwie często była wyśmiewana za swój wygląd. Najczęstszym powodem kpin ze strony rówieśników były okulary z grubymi szkłami, które musiała nosić z uwagi na poważną wadę wzroku. Problemy rodzinne również odcisnęły niebagatelne piętno na jej życiu. Ojciec przyszłej gwiazdy nadużywał alkoholu, pod którego wpływem stawał się agresywny. W takich momentach młoda dziewczyna życzyła mu śmierci, lecz gdy zmarł, czuła się winna. Ucieczką od problemów było rozmyślanie o przyszłości. Pragnęła zostać aktorką, modelką lub piosenkarką i już jako nastolatka zaczęła realizować swoje cele. 

Uparcie szukała miłości. Trzej jej partnerzy popełnili samobójstwo

Mimo że zawodowo Dalida świeciła triumfy, to prywatnie nie mogła zaznać szczęścia. W jej życiu pojawiło się wielu mężczyzn, lecz czterech z nich zupełnie odmieniło jego bieg. Pierwszym partnerem wokalistki był Lucien Morisse, dyrektor Radia Europe 1. Para spotykała się w tajemnicy przez blisko 5 lat. Gdy mężczyzna rozwiódł się z żoną, postanowili sformalizować związek. Jednak niedługo po ślubie na jaw wyszedł romans artystki z malarzem, Jeanem Sobieskim, co dało kres małżeństwu. Kilka lat później Morisse odebrał sobie życie.

 

Podobny los spotkał kolejnego partnera artystki. Luigi Tenco nie mógł uporać się z porażką poniesioną podczas konkursu na festiwalu w San Remo. Zrozpaczony, odebrał sobie życie w pokoju hotelowym. Jego śmierć wstrząsnęła Dalidą. Wtedy po raz pierwszy próbowała odebrać sobie życie, lecz w porę otrzymała pomoc. Przez kolejne lata artystka szukała miłości, lecz na próżno. Z jednym z mężczyzn zaszła w ciążę, lecz wówczas nie była gotowa na dziecko, podobnie jak jej kochanek, który w tamtym czasie był studentem bez grosza przy duszy. Dalida zdecydowała się na aborcję, ale zabieg nie został przeprowadzony prawidłowo. W wyniku komplikacji straciła szansę na macierzyństwo, co zupełnie ją załamało.

Dalida czuła, że życie ją zawiodło. "Stało się dla mnie nie do zniesienia"

Gdy związała się z Richardem Chanfrayem wydawało się, że w końcu odnalazła upragnioną miłość. Było to jednak złudne wrażenie, bo po prawie 10 latach para podjęła decyzję o rozstaniu. Niedługo później i Chanfrayem zdecydował się popełnić samobójstwo. Choć Dalida próbowała odzyskać radość, to nie mogła pozbyć się poczucia winy za śmierć ukochanych mężczyzn.

 

W końcu postanowiła odebrać sobie życie. 2 maja 1987 roku poprosiła gosposię, by skończyła swoją pracę wcześniej niż zwykle. Gdy pomoc domowa opuściła jej rezydencję, gwiazda ubrała satynową piżamę, a następnie połknęła 120 tabletek nasennych, popijając je whisky.

Moje życie stało się dla mnie nie do zniesienia. Wybaczcie mi

napisała w liście pożegnalnym, który został znaleziony obok jej łóżka. Martwą Dalidę znalazła służąca.

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz skorzystać z Kryzysowego Telefonu Zaufania pod numerem 116 123. Na stronie liniawsparcia.pl znajdziesz też listę organizacji prowadzących dyżury telefoniczne specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego, pomocy dzieciom i młodzieży czy ofiarom przemocy.

Więcej o: