Kiedyś śpiewała "Hera, koka, hasz, LSD". Dziś jej muzyka to połączenie folkloru z rapem

Dziewięć lat temu Karolina Czarnecka zrobiła furorę za sprawą utworu "Hera, Koka, Hasz, LSD". Piosenka natychmiast stała się hitem, a artystka błyskawicznie zyskała popularność, otwierając sobie tym samym drzwi do kariery. Czym dziś się zajmuje?

Karolina Czarnecka zdobyła popularność w 2014 roku za sprawą występu na 35. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Podczas wydarzenia zaśpiewała utwór "Hera, Koka, Hasz, LSD", będący polskim coverem i interpretacją piosenki "Heroin and Cocaine" z repertuaru zespołu The Tiger Lillies. Jej wykonanie tak przypadło do gustu internautom, że błyskawicznie zyskała milion wyświetleń na platformie YouTube. Jak potoczyła się jej kariera?

Zobacz wideo Grupa Perfect zaczynała z wokalistkami Alibabek w składzie [Popkultura Extra]

Jej kariera nabrała tempa. Czarnecka występuje na ekranie i nagrywa płyty

Karolina Czarnecka ukończyła lalkarstwo na PWST w Białymstoku. Jest również absolwentką warszawskiej Akademii Teatralnej, w której studiowała na Wydziale Aktorskim. Od czasu ukończenia szkoły kilkukrotnie pojawiała się zarówno na małym, jak i na dużym ekranie. Najpopularniejsze produkcje, w których wzięła udział to "#WSZYSTKOGRA", "Kurort" czy "Sługi wojny". Ostatni raz zagrała w serialu "Miasto długów" w 2020 roku.

Obecnie głównym nurtem rozwoju jej kariery jest muzyka. Jej utwory to połączenie muzyki elektronicznej z elementami rapu i folkloru. Czarnecka debiutowała na rynku fonograficznym w sierpniu 2014 roku albumem "Córka", a już na swoim koncie ma cztery płyty. Ostatni krążek "Cud" promowany singlem "Córy" wydała w listopadzie 2019 roku. Piosenka jednocześnie zainaugurowała powstanie platformy cory.com.pl, której artystka jest pomysłodawczynią. Serwis jest wirtualnym domem kultury skierowanym do młodych dziewczyn, a korzystanie z oferowanych na nim możliwości jest w pełni darmowe.

 

Czarnecka nie zwalnia tempa. Rozwija się zarówno zawodowo, jak i prywatnie

29 października 2023 roku Karolina Czarnecka skończy 34 lata. Wokalistka nieustannie rozwija się zawodowo i nie stroni od współprac z cenionymi w branży artystami. Projekty realizowała m.in. z zespołem Gang Śródmieście czy grupą teatralno-kabaretową "Pożar w Burdelu". Obecnie prowadzi też podcast "Córy", który jest dostępny dla subskrybentów serwisu Audioteka. 

Więcej o: