Babcia i wnuczka podbijają sieć. Nagrały cover utworu znanego z serialu "Dom z papieru"

Za sprawą serialu "Dom z papieru" piosenka "Bella ciao" przeżywa swoją drugą młodość. Utwór doczekał się wielu coverów, lecz jeden z nich szczególnie łapie za serce. To wyjątkowy duet babci i wnuczki. Posłuchajcie, jak brzmi ten przebój w ich wykonaniu.

Choć piosenka "Bella ciao" lata świetności ma już dawno za sobą, to za sprawą serialu Netfliksa "Dom z papieru" ponownie stała się hitem. Fani nagrywają interpretacje utworu, a następnie publikują je w sieci. Zobaczcie jeden z wyjątkowych coverów.

Zobacz wideo Netflix pokazał zwiastun koreańskiej wersji "Domu z papieru"

Ta piosenka miała niegdyś niebagatelne znaczenie. Historia utworu "Bella ciao".

Piosenka "Bella ciao" jest najpopularniejszym antyfaszystowskim utworem na świecie. Włosi znają ją już od końca XIX wieku, a jej pełna nazwa brzmi "Alla mattina appena alzata". Przed laty jej tekst towarzyszył przede wszystkim sezonowym pracownikom pól ryżowych, ale i obecnie nie jest zapomniany i cieszy się ogromną popularnością. Najczęściej można go usłyszeć we włoskim parlamencie w wykonaniu deputowanych partii.

Babcia i wnuczka robią furorę na TikToku. Ich cover piosenki "Bella ciao" podzielił internautów

W internecie można znaleźć wiele coverów tego utworu, jednak żaden nie robi tak ogromnego wrażenia, jak wykonanie tych dwóch kobiet. Babcia i wnuczka zaśpiewały razem fragment piosenki "Bella ciao". Kilkunastosekundowy filmik trafił do sieci i podbił serca użytkowników TikToka. Na nagraniu widać wyraźnie, że babcię z wnuczką łączy nie tylko wyjątkowa więź, ale i ogromna pasja do muzyki. Nie da się ukryć, że to jedna z najbardziej poruszających interpretacji tego hitu, o czym świadczą liczne komentarze internautów. Wielu osobom dosłownie odebrało mowę.

Widzicie, jak ona na nią patrzy? 
Niezwykły głos ma ta dziewczyna
Jak można w tym wieku zachować tak wspaniały głos

— pisali zachwyceni użytkownicy platformy. Jednak nie wszyscy podzielali ten entuzjazm. 

Drugi głos jest tej samej osoby... szkoda troszkę, bo z początku naprawdę myślałem, że to ta starsza pani śpiewa
Wiecie, że ta starsza pani tego nie śpiewa?

— sugerowali widzowie. Niektórzy zauważyli, że starsza kobieta rusza ustami, lecz nie wypowiada tych słów, które są w tekście utworu. Internauci uznali, że prawdopodobnie oba głosy należą do młodej dziewczyny i zostały sprytnie zmontowane w procesie edycji. Zwróciliście na to uwagę?

Więcej o: