Akrobatka spadła z wysokości podczas pokazów w Chinach. 37-latka nie żyje. Wypadek zarejestrowały kamery

To miał być wyjątkowy pokaz akrobatyki, lecz finał tego wydarzenia okazał się tragiczny. Pochodząca z Chin Sun Moumou upadła z wysokości podczas występu. W wyniku poniesionych obrażeń gimnastyczka zmarła.

Podczas pokazu akrobatyki, który odbywał się we wschodnich Chinach, doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Zdarzenie z udziałem gimnastyczki zarejestrowały kamery. Nagranie już krąży po sieci, wzbudzając przerażenie internautów. 

Zobacz wideo Klaudia El Dursi o wypadku syna. Jest zła na właściciela stoku

Wstrząsający wypadek chińskiej akrobatki. 37-latka nie żyje

Jak podaje portal BBC, 15 kwietnia 2023 roku w mieście Suzhou we wschodnich Chinach odbył się długo wyczekiwany pokaz akrobatyki. W wydarzeniu wzięło udział wielu artystów, w tym znane lokalnej społeczności małżeństwo, 37-letnia Sun Moumou oraz jej mąż Zhang. Występ pary odbywał się na linach zawieszonych wysoko nad znajdującą się przy scenie publicznością.

Na opublikowanym w sieci nagraniu widać wyraźnie moment, w którym gimnastyczka traci równowagę i z ogromną siłą upada na ziemię. Kobiecie natychmiast udzielono niezbędnej pomocy medycznej. W stanie krytycznym została przewieziona do szpitala, lecz obrażenia były tak poważne, że jej życia nie udało się uratować. Filmik z wypadku można zobaczyć klikając tutaj, ale ostrzegamy, że sceny są drastyczne. 

Organizatorzy poniosą konsekwencje. Nie zadbano o środki bezpieczeństwa

Tuż po zdarzeniu wszczęto śledztwo. Osoby znajdujące się na miejscu pokazu zgodnie twierdziły, że organizatorzy nie zadbali o stosowne środki bezpieczeństwa, zarówno dla osób biorących udział w pokazie, jak i publiczności. Lokalny Departament Kultury i Turystyki poinformował, że istotnie doszło do licznych uchybień. Grupa odpowiedzialna za wydarzenie nie otrzymała bowiem niezbędnych zezwoleń do przeprowadzenia tak niebezpiecznych pokazów. Władze zapewniły, że organizatorzy poniosą stosowne konsekwencje.

Więcej o: