Nie żyje Rafał "Pogo" Pogorzelski. Katowicki raper zmarł w wieku 37 lat

Rafał "Pogo" Pogorzelski zmarł w wieku zaledwie 37 lat. Był raperem z Katowic i zaangażowanym w akcje charytatywne społecznikiem, pracował także jako prezenter radiowy i telewizyjny. Informację o jego śmierci przekazała pogrążona w żałobie rodzina.

Rafał "Pogo" Pogorzelski pochodził z katowickiej dzielnicy Załęże, a poza działalnością artystyczną i medialną bardzo angażował się w działalność charytatywną. Pomagał m.in. ofiarom przemocy domowej, dzieciom i zwierzętom. Jak zauważa w pożegnalnym wpisie producent muzyczny Lil Konon, Pogorzelski tylko w 2022 roku brał udział w kilkunastu różnych akcjach, takich jak "Akcja LAJK", "Zabawka dla dzieciaka", "Kocyk". Pomagał też zbierać materiały budowlane dla osób z rodzin doświadczonych przemocą domową, wspierał też zbiórkę najpotrzebniejszych produktów dla lokalnych schronisk dla bezdomnych zwierząt.

Zobacz wideo Piosenki, wiersze, książki. Piękne utwory, które powstały po stracie bliskich

Nie żyje Rafał "Pogo" Pogorzelski. Katowicki raper zmarł w wieku 37 lat

Rafał Pogorzelski przez bliskich, znajomych, a także społeczność lokalną niewątpliwie zostanie zapamiętany jako osoba o wielkim sercu. Za życia trzy razy został wybrany Osobowością Roku "Dziennika Zachodniego" w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna. "Pogo" zmarł przedwcześnie 14 kwietnia w wieku 37 lat, a smutna wiadomość trafiła do mediów chwilę przed jego pogrzebem w środę 19 kwietnia. Jak donosi serwis 24kato.pl, msza żałobna odbyła się o godzinie 8.45 w Kościele św. Józefa w Katowicach-Załężu.

Artysta osierocił córkę i dwóch synów. Lokalne media donoszą, że pod koniec marca 2023 roku Pogorzelski trafił w ciężkim stanie na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej jednego ze szpitali w Katowicach. Nie przekazano do wiadomości publicznej informacji o przyczynie zgonu rapera.

 

"Był złotym człowiekiem, bardzo wielu ludziom pomógł i zrobił bardzo dużo dobrego w swoim życiu. To wielka strata dla świata, bo bardzo mało ludzi jest na tym świecie o tak złotym i dobrym sercu. Spoczywaj w pokoju Pogo" - żegna się z muzykiem na grupie Hetris Music Patryk Rogacki, który nagrywał z nim materiał na płytę "Teraz".

Więcej o: