Blanka pokazała nową wersję "Solo". Faktycznie "lepsza od poprzedniej"?

Blanka jakiś czas temu pokazała nową wersję piosenki "Solo". Nagranie pojawiło się na oficjalnym kanale Eurowizji na YouTube. Reakcje fanów konkursu były łatwe do przewidzenia, choć pojawiły się też pozytywne głosy.

Zwycięstwo Blanki w polskich preselekcjach do Eurowizji wywołało spore kontrowersje. Decyzją jury pokonała faworyta fanów, Janna, a "Solo" z całą pewnością nie należy do ulubionych piosenek, jakie zaprezentują artyści podczas konkursu. Dziś piosenka stała się memem, a kontrowersje sprawiły, że słyszeli ją fani z całego świata.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Blanka o petycji związanej ze zmianą werdyktu. Czuje się zagrożona?

Blanka pokazała nową wersję "Solo". W półfinale pokaże jeszcze inną?

Blanka jakiś czas temu zapewniła, że na Eurowizji zaprezentuje revamp "Solo", a więc odświeżoną wersję przygotowaną specjalnie na konkurs. Na razie nieznane są szczegóły. Wiadomo jednak, że w nowej odsłonie będzie "dance break", a więc krótki pokaz taneczny. Blanka intensywnie przygotowuje się do półfinału, choć na jakiś czas musiała przerwać. Z powodu choroby na jakiś czas straciła głos. Tymczasem w połowie kwietnia na oficjalnym kanale Konkursu Piosenki Eurowizji pojawiła się akustyczna wersja "Solo". Kilka dni temu Blanka fragmentem utworu pochwaliła się też na swoim Instagramie.

"Solo" akustycznie. Fani nie szczędzą głosów krytyki. "Bejba, its kajna krejza..."

Pod filmem pojawiło się sporo komentarzy. Niektórzy zwrócili uwagę, że wersja akustyczna jest lepsza od tej zaprezentowanej w polskich preselekcjach, choć nie brakowało rozżalenia, że pokazano "Solo" ze studia, a nie na żywo. Nawet w pozytywnych reakcjach nie brakowało jednak gorzkich słów.

Naprawdę wolę tę wersję! Jest o wiele lepsza od poprzedniej. Blanka, to jest dobry ruch.
Szczerze, ta wersja brzmi milion razy lepiej niż ta z występu w TVP. Co prawda wokal brzmi bardzo z autotune’a, co nie jest dobrym znakiem, ale kto wie?
To jest o wiele lepsze od oryginału. Aczkolwiek moim ulubionym momentem wciąż jest koniec, kiedy przestaje śpiewać.

Pod filmem opublikowanym na oficjalnym profilu Eurowizji przeważają jednak żarty i głosy krytyki. Nie da się ukryć, że dla wielu fanów konkursu "Solo" jest memem i wywołuje raczej rozbawienie. Wielu komentujących zwróciło uwagę na liczbę cięć w krótkim utworze.

Jest tak mocny autotune, że przez większość czasu nie umiem rozpoznać jej głosu. Szkoda, bo inni uczestnicy pokazali nietknięty wokal. Jak długo będą nam to wpychać do gardeł?
Bejba, its kajna krejza ile cięć zmieści się w 3 minutach.
Ładna wersja, teraz jeszcze bardziej jest przykro, że niestety na żywo tak by nie zaśpiewała.
 
Więcej o: