Ryszard Poznakowski zapowiada nowy projekt. "Opróżniłem szuflady z repertuaru"

Ryszard Poznakowski jako członek Trubadurów zyskał ogromną rozpoznawalność, stając się jednym z najpopularniejszych muzyków w Polsce. Teraz artysta zapowiada swój nowy, autorski projekt.

Ryszard Poznakowski debiutował na scenie w 1965 roku jako członek Czerwono-Czarnych. Przełom w jego karierze nastąpił dwa lata później, gdy dołączył do Trubadurów. Z zespołem był związany do 2005 roku, z jedną trwającą zaledwie dwa lata przerwą. W 2010 roku ponownie zaczął grać koncerty z grupą. Teraz muzyk zapowiada autorski projekt. 

Zobacz wideo Ile wokalistek miał zespół Ich Troje? Możecie sobie nie zdawać sprawy z tego, ile naprawdę ich było

Jako członek Trubadurów zyskał sławę i uznanie słuchaczy. Mówiono, że są polskimi Beatlesami

Nie bez przyczyny mówi się, że to były szalone lata 60. Trubadurzy wyróżniali się nie tylko muzyką, która była połączeniem rock and rolla z ludowym brzmieniem, ale i charakterystycznymi strojami inspirowanymi mundurami. Na rynku fonograficznym debiutowali płytą "Krajobrazy" w 1968 roku, szybko zyskując miano polskich Beatlesów. Album sprzedał się w ogromnym, jak na tamte czasy, nakładzie, co zagwarantowało im miejsce wśród "wielkiej czwórki polskiego rocka". Liczne sukcesy tylko ugruntowały ich pozycję w branży muzycznej. Trubadurzy otrzymali m.in. nagrodę na festiwalu w Opolu za debiut i piosenkę "Przyjedź mamo na przysięgę". 

Przez lata kariery zespół kilkukrotnie zawieszał swoją działalność, zmieniał się również jego skład. Jednak liczne perypetie nie przeszkodziły im w wypromowaniu wielu hitów, które mimo upływu lat wciąż cieszą się ogromną popularnością wśród słuchaczy. "Znamy się tylko z widzenia", "Byłaś tu", "Ej Sobótka, Sobótka" czy "Cóż wiemy o miłości" to tylko kilka z ich licznych przebojów, które niegdyś śpiewała cała Polska. Gdy Krzysztof Krawczyk zakończył współpracę, by skupić się na solowej karierze, a Marian Lichtman wyjechał za granicę, grupa się rozpadła.

Reaktywacja Trubadurów nastąpiła dopiero w 1987 roku, gdy Ryszard Poznakowski, jeden z niegdysiejszych liderów i kierowników zespołu, przypadkowo poznał Piotra Kuźniaka. Jego głos od razu go zachwycił, dlatego zaproponował mu, by zasilił szeregi grupy jako wokalista. — Zachwycony byłem głosem Piotrka. Krzysztof zaczął robić karierę solową, więc zaproponowałem Piotrkowi czy by się nie podjął takiej roli. W ciągu dwóch tygodni opanował cały repertuar Trubadurów i w ten sposób przez kilkadziesiąt lat z tym zespołem występował — wspominał muzyk w programie "Dzień Dobry TVN".

Ryszard Poznakowski rusza z nowym projektem. Muzyk zapowiada serię koncertów i autorski repertuar

Ryszard Poznakowski zapowiedział, że już niebawem wyruszy w trasę koncertową, podczas której zaprezentuje swój najnowszy repertuar. Jego autorskie utwory powstały we współpracy z twórcami młodego pokolenia. — Opróżniłem szuflady z repertuaru, który pisałam przez ostatnie dwa lata, namówiłem Piotrka do zaśpiewania tych utworów, skorzystałem z usług młodzieży, młodych i doświadczanych muzyków i mam nadzieje, że to połączenie da właściwy skutek. Zaczynamy w czerwcu od koncertów w Poznaniu, Szczecinie i Sopocie — ogłosił muzyk w programie śniadaniowym.

Więcej o: