Margaret obchodzi 10-lecie płytą z serii MTV Unplugged. Na niej m.in. "In My Cabana" w kubańskiej wersji

Na półkach sklepowych i w streamingu dostępny jest już wyjątkowy album Margaret w kultowej formule MTV Unplugged. Na płycie usłyszymy największe przeboje artystki w akustycznej, kubańskiej odsłonie, które wykonała w towarzystwie 14-osobowego zespołu. Ponadto premiera albumu zbiega się z dziesięcioleciem wokalistki na scenie.

Dzięki udziale w tym projekcie Margaret została trzynastym polskim artystą, którego zaproszono do zorganizowania koncertu w ramach serii MTV Unplugged. Wydarzenie odbyło się 14 grudnia 2022 roku w warszawskim klubie Teatro Cubano, a artystce towarzyszył 14-osobowy zespół i goście specjalni.

Więcej ciekawych informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Największe przeboje Margaret niczym z Ameryki Południowej

Margaret wykonała 15 utworów ze swojego dorobku muzycznego, który można podzielić na dwa etapy. Pierwszy to przebojowe radiowe hity, takie jak "Thank You Very Much", czy "In My Cabana", dzięki którym wokalistka zyskała wielką rozpoznawalność. Natomiast drugi okres w jej karierze rozpoczął się w 2019 roku, kiedy wydała swój pierwszy w pełni polskojęzyczny album "Gaja Hornby". Na tej płycie artystka postanowiła pokazać prawdziwą twarz i dać się lepiej poznać słuchaczowi, a przebojową muzykę zamieniła na bardziej rytmiczne i zmysłowe kompozycje.

Piosenkarka w rozmowie z Radiową Czwórką wyznała, że własny koncert z serii MTV Unplugged to było jej marzenie, a szczególnie w pamięci utkwił jej pierwszy polski koncert z tej serii, w którym udział wzięła Kayah. Dzięki temu odkryła wiele jej utworów na nowo, a z innymi zapoznała się po raz pierwszy. Ta legendarna piosenkarka również pojawiła się na scenie u boku Margaret, gdzie wykonały razem utwór "Vino" w specjalnej kubańskiej aranżacji. Tak wokalistka opowiadała o tym, czym inspirowała się, przygotowując się do tego koncertu:

Dużą inspiracją była Buena Vista Social Club i podróż na Kubę, którą kiedyś odbyłam. Ważna była dla mnie zarówno strona muzyczna, jak i wizualna. Podobała mi się pewną frywolność koncertu muzyków Buena Vista Social Club, to, że ci wykonawcy nie byli tacy spięci jak my w Europie.
 

Premiera płyty z serii MTV Unplugged zbiegła się także z dziesięcioleciem artystki na scenie, bo właśnie w 2013 roku na światło dzienne wyszedł jej pierwszy singiel "Thank You Very Much". Rework debiutanckiego singla pojawił się w streamingu kilka tygodni przed premierą albumu i był zapowiedzią tego, co możemy teraz posłuchać w pełni. Natomiast pełne wideo koncertowe można już oglądać w telewizji Canal+ i na platformie streamingowej Canal+ Online. 

Więcej o: