Agustin Egurrola nie przygotuje show Blanki na Eurowizję. Piosenkarka będzie tańczyć "solo"?

Eurowizja 2023 zbliża się wielkimi krokami. W poprzednich latach to Agustin Egurrola odpowiadał za choreografie reprezentantów Polski podczas konkursu. Jak się okazuje, w tym roku nie będzie przygotowywał Blanki.

Trwają intensywne przygotowania do konkursu Eurowizji 2023, który odbędzie się już za dwa tygodnie w Liverpool Arena. W tym roku Polskę reprezentować będzie Blanka Stajkow, której występ podczas preselekcji wzbudził wśród widzów skrajne emocje. Kto przygotuje jej choreografię? 

Zobacz wideo Blanka o petycji związanej ze zmianą werdyktu. Czuje się zagrożona?

Występ Blanki podzielił widzów. Wokalistka współpracowała z jednym z jurorów z preselekcji

Gdy Blanka wzięła udział w preselekcjach do Eurowizji, a później okazało się, że będzie reprezentować Polskę, wybuchł skandal. Fani nie kryli oburzenia, wskazując na kilkukrotne złamanie obowiązującego wszystkich kandydatów regulaminu. Wielu zwróciło uwagę na fakt, że Agustin Egurrola, będący jednym z członków jury podczas preselekcji, wcześniej wielokrotnie współpracował z 23-latką. Choreograf przygotowywał układy do jej występów w programach Telewizji Polskiej, a tancerze z jego szkoły kilkukrotnie towarzyszyli artystce na scenie.

Egurrola odsunięty od Eurowizji. Kto stworzy choreografię dla Blanki?

Widzowie zakładali, że również przy Eurowizji współpraca między Blanką a Egurrolą będzie kontynuowana. W końcu choreograf odpowiadał za występy m.in. Rafała Brzozowskiego czy Krystiana Ochmana, którzy w poprzednich latach reprezentowali Polskę podczas konkursu. Plejada skontaktowała się w tej sprawie z tancerzem, by uzyskać oficjalne stanowisko w tej sprawie. Głos zabrała jego menedżerka, Magdalena Cichocka, która zaprzeczyła tym doniesieniom, informując, że Egurrola nie jest zaangażowany w powstawanie tegorocznego show na Eurowizję. Na ten moment nie wiadomo, kto został zatrudniony w roli choreografa Blanki.

Więcej o: