Na festiwalu w Łodzi wystąpi ponad 100 wykonawców. Pod główną scenę wejdziecie bez biletu

Great September wraca do Łodzi. Na festiwalu showcase'owym zaprezentują się zarówno młodzi stażem artyści, o których już wkrótce będzie głośno, jak i nazwiska znajome wszystkim zaangażowanym słuchaczom. W tym roku podczas wydarzenia na kilku scenach wystąpi przeszło stu wykonawców, którzy zaprezentują bogactwo polskiej sceny muzycznej.

Organizatorzy zdradzili pierwsze pseudonimy i nazwiska, które pojawią się w tegorocznym line-upie. Na scenę Great September wróci Jann, którego dzisiaj nie trzeba już nikomu przedstawiać. Jego singiel "Gladiator" był faworytem wielu fanów Konkursu Piosenki Eurowizji w polskich eliminacjach. Oprócz tego w składzie festiwalu znalazła się także Kaśka Sochacka, objawienie ostatnich lat. W 2021 roku wygrała plebiscyt na najciekawszą nową twarz polskich brzmień, a już rok później odbierała Fryderyka za debiut roku i najlepszy album indie pop.

Great September 2023. Kto wystąpi?

W tym roku organizatorzy postawili również na silną reprezentację polskich artystów hip-hopowych. W Łodzi pojawi się Włodi, współtwórca Molesty, Guzior oraz ekipę Ćpaj Stajl, która albumem "Złoty strzał" z 2022 roku podbiła serca nie tylko fanów gatunku. Młode pokolenie raperów będzie reprezentował Asser, świeży nabytek SBM Label - Nylep, warszawski artysta Młody West oraz 21-latek z Lubina - OSQAR.

Great September 2023 to także czas wielkich jubileuszy legend polskiej sceny. Podczas wydarzenia będziemy obchodzić 40-lecie zespołu Moskwa oraz Wanda i Banda. Jakby gatunków muzycznych w line-upie festiwalu było mało, na scenie zobaczymy również Alicję Majewską oraz docenianą za granicą formację Trupa Trupa i Daniela Spaleniaka. Na wydarzenie poza Jannem powróci także Dawid Tyszkowski, który przez ostatni rok miał okazję koncertować u boku Ralpha Kaminskiego czy duetu Karaś/Rogucki.

Great September Festival 2023. Gdzie? Kiedy? Bilety

Nowoczesne podejście do grania jazzu zaprezentuje słuchaczom grupa Błoto. Oprócz tego na festiwalu zagrają także: anko Ukulele, koko die, Hubert, The Cassino, Agata Radziszewska, Älskar, Marcel Baliński Trio, Stach Bukowski, Bart Gałązka, Magda Kluz, Gołębie, Zachwyt, Kuba i Kuba, Polski Zespół, bogdan s?kalski, Smutny Tuńczyk, Furda, Biały Falochron, po prostu Kajtek, Bielas i Marynarze, Jan Bąk, we watch clouds, trujące kwiaty, pawlack, OATS, hage-o, Kamil Kempinski, Tony myśli, Pola Chobot & Adam Baran, Markus IVI, NOSTALG1A i Serca.

 

Great September 2023 odbędzie się w dniach 14-16 września w Łodzi. Karnety na wydarzenie, obejmujące wstęp na wszystkie koncerty oraz dodatkowe atrakcje są dostępne w przedsprzedaży na stronie internetowej festiwalu w cenie 179 złotych. Co ciekawe, główna scena imprezy w tym roku będzie niebiletowana i dostępna dla wszystkich fanów polskiej muzyki.

Więcej o: