Był 1997 rok. Edyta Górniak i Adam Sztaba udali się na koncert Jose Carrerasa, który odbywał się w warszawskim Teatrze Wielkim. Gdy się poznali, ona była już odnoszącą sukcesy popularną piosenkarką, on uznanym kompozytorem, tworzącym repertuary największych gwiazd. Wówczas nie przypuszczali, że za jakiś czas połączy ich gorące uczucie.
Początkowo przelotna znajomość szybko przerodziła się we współpracę. Artystka zatrudniła Sztabę w roli kierownika muzycznego i od tamtej pory kompozytor aktywnie uczestniczył w jej zawodowych projektach. Spędzali wspólnie wiele godzin studiu, a ich relacja stawała się coraz bardziej zażyła. W końcu sympatia przerodziła się w miłość. Trwający ponad rok romans był niemal do samego końca utrzymywany w tajemnicy.
Początkowo wydawało się, że są dla siebie stworzeni, jednak z czasem Sztaba coraz więcej czasu poświęcał pracy. Jego popularność przybierała na sile, a on nie chciał rezygnować z możliwości pracy dla najwybitniejszych artystów. Górniak inaczej wyobrażała sobie ich wspólne życie, co wielokrotnie doprowadzało do kłótni. W końcu podjęli decyzję o rozstaniu. Jak ujawnił Piotr Krysiak w książce "Edyta Górniak bez cenzury", diwa bardzo przeżyła zawód miłosny. Gdy wyprowadził się z ich wspólnego mieszkania, rzeczy, które jej o nim przypominały, oddała ubogim.
W późniejszym czasie Górniak i Sztaba wielokrotnie spotykali się na koncertach czy różnych publicznych wydarzeniach. Zdarzało się nawet, że razem występowali na scenie. Żadne z nich nigdy nie skomentowało wydarzeń sprzed lat. Po rozstaniu kompozytor związał się z popularną w show-biznesie architektką wnętrz, Dorotą Szelągowską. Małżeństwo przetrwało dwa lata. Obecnie Adam Sztaba tworzy szczęśliwą rodzinę z Agnieszką Dranikowską, z którą doczekał się syna, Leopolda.
Z kolei w życiu Górniak pojawiło się wielu mężczyzn, m.in. Robert Janowski, Dariusz Kordek, Piotr Kraśko, Robert Kozyra czy Paul Wilson, ale z żadnym z nich nie związała się na stałe. Na ślubnym kobiercu stanęła dopiero w 2005 roku u boku Dariusza Krupy, który jest ojcem jej jedynego syna, Allana. Burzliwa relacja zakończyła się rozwodem w 2009 roku. Później diva kilkukrotnie próbowała odnaleźć szczęście, lecz żaden z jej związków nie przetrwał próby czasu. Obecnie Edyta Górniak deklaruje, że jest singielką.