Eurowizja 2023. Blanka już po pierwszej próbie. "Przemiana niczym Jacek Soplica"

Konkurs Eurowizji już za pasem, a wszyscy wykonawcy dotarli już do Liverpoolu, gdzie odbędzie się tegoroczne widowisko. Na miejscu jest także reprezentantka Polski Blanka, której wybór budził mieszane uczucia. W sieci pojawiło się właśnie nagranie z pierwszych prób piosenkarki, po którego obejrzeniu, wielu internautów diametralnie zmieniło zdanie na jej temat.

W chwili, gdy wybrano Blankę Stajkow oficjalną reprezentantkę Polski w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji, w internecie wylało się na nią wiadro pomyj. Wokalistce i modelce o bułgarskich korzeniach zarzucano słaby warsztat wokalny, a sam utwór oceniono jako nudny, sztampowy i brzmiący podobnie do innych kawałków. Piosenkę często grały rodzime stacje radiowe, które są znane z grania niewyróżniających się utworów, co przyczyniło się do dużej rozpoznawalności "Solo" już przed preselekcjami. To mogło się sprawić, że widzowie preselekcji chętniej głosowali na ten numer.

Więcej ciekawych informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Blanka już po pierwszej próbie. Jest nagranie

Blanka jest obecnie w Liverpoolu, gdzie trwają już przygotowania do półfinałów konkursu. Polska reprezentantka wystąpi w drugim półfinale, 11 maja. Oficjalne konto Eurowizji na TikToku opublikowało właśnie nagranie z pierwszej próby piosenkarki. Widać na nim, że występ Blanki będzie się zdecydowanie różnił od tego, który zaprezentowała podczas polskich preselekcji. Na scenie obok niej widzimy czterech tancerzy, w tle znajduje się wiele efektów specjalnych, a na koniec utworu przygotowano specjalną choreografię.

Co ciekawe, nagranie zostało już odtworzone 2,5 miliona razy, co znacznie przewyższa filmiki z udziałem innych reprezentantów pod względem wyświetleń. Ten wynik jest zapewne efektem wcześniejszej nagonki na piosenkarkę. Wiele osób chciało zobaczyć, jak obecnie sobie radzi z piosenką. Część internautów zmieniła teraz zdanie na temat jej możliwości. Pojawiają się głosy, które mówią, że Blanka dokonała progresu wokalnego, a sam występ jest ciekawy i może się spodobać widzom z całego świata. Coraz więcej ludzi wierzy w to, że Polska z pewnością przejdzie do finału konkursu.

Ale z drugiej strony, są także krytyczne opinie osób, które zarzucają piosenkarce brak kreatywności. Zwracają uwagę na to, że jej show bardzo przypomina ubiegłoroczny występ Chanel z Hiszpanii. Głównie ze względu na układ choreograficzny pod koniec utworu. Inni zaś uważają, że sam występ jest bardzo przejaskrawiony, a tropikalne tło i animacje zsynchronizowanych z ruchami dłoni kiczowate.

Te głosy są jednak w mniejszości. Przeważają komentarze internautów, którzy zyskali wiarę w Blankę i widzą postęp, jaki dokonała. Wróżą jej także o wiele większy sukces, niż można się było tego spodziewać. "Nasza bejba zrobiła największy progres ze wszystkich uczestników", "Wy się zdziwicie, jak ona jeszcze wygra...,"Przemiana niczym Jacek Soplica", "No nie powiem zaimponowała mi Bejba" – możemy przeczytać w komentarzach pod nagraniem na TikToku.

Więcej o: