sanah przewidziała temat na maturze. Zaśpiewala maturzystom "Inwokację"

Sanah w drugiej połowie zeszłego roku zaskoczyła wszystkich swoich fanów i wydała dziesięć utworów, które są aranżacją wierszy jej ulubionych poetów. Teraz przygotowała kolejną niespodziankę i na TikToku podzieliła się nagraniem, na którym śpiewa fragment "Inowkacji" z "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W ten sposób chciała dodać otuchy tegorocznym maturzystom. Chyba nie spodziewała się, że trafiła w dziesiątkę!

Sanah kolejny raz pokazała, że nie próżnuje i nieustannie myśli o swoich fanach. Jesienią 2022 roku postanowiła chwilowo zmienić brzmienie i podzieliła się ze światem dziesięcioma utworami, które są jej własną interpretacją wierszy. Wszystkie piosenki znalazły się na czwartym albumie artystki "sanah śpiewa Poezyje", za który w tym roku otrzymała Fryderyka w kategorii "album roku – piosenka poetycka i literacka".

Więcej ciekawych artykułów ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Sanah zaśpiewała "Inwokację" z dedykacją dla maturzystów 

Kilka tygodni wydała nowy singiel "Marcepan", w którym powróciła do swoich poprzednich brzmień, ale w środę 3 maja postanowiła raz jeszcze nawiązać do klimatów znanych z "Poezyji". Na TikToku umieściła 46-sekundowy filmik, w którym śpiewa fragment "Inwokacji" z epopei narodowej "Pan Tadeusz" autorstwa Adama Mickiewicza.

Najwięksi fani artystki wiedzieli o tym, że sanah wkrótce wyda ten utwór. Podczas trwającej na przełomie zeszłego i bieżącego roku trasy koncertowej "Bankiet u Sanah", wokalistka zaśpiewała jego fragment i wspomniała o tym, że jest w trakcie tworzenia wersji studyjnej. Natomiast na nagraniu bezpośrednio nawiązuje swoim strojem do ostatniej płyty, gdzie w podobnych stylizacjach mogliśmy ją zobaczyć w klipach promujących poszczególne piosenki. 

Można się także domyślać, że artystka nie bez przyczyny postanowiła zaprezentować ten filmik w przeddzień matury z języka polskiego. "Pan Tadeusz" to jedna z lektur obowiązkowych na poziomie szkoły podstawowej i epopeja narodowa, której znajomość bardzo często jest sprawdzana na egzaminie maturalnym. Można też pomyśleć, że sanah podejrzewała, że taka przypominajka może się przydać tegorocznym abiturientom. Otóż to, ta pozycja pojawiła się w jednym z tematów na maturalnej rozprawce. 

Cover "Inwokacji" utrzymany jest w spokojnej konwencji, gdzie słyszalne są chórki nawiązujące do mnichów. Pod opublikowanym filmikiem możemy przeczytać wiele pozytywne komentarzy. Wśród nich są także liczne zapytania do artystki, kiedy ma zamiar wydać pełną wersję tej piosenki. Na razie musimy cieszyć się udostępnionym fragmentem.

Więcej o: