O co chodzi z tym "BEJBA"? Blanka pokazała dystans

Eurowizja 2023 zbliża się wielkimi krokami. W tym roku Polskę będzie reprezentować Blanka Stajkow i jej utwór "Solo". Artystka ze względu na złośliwości i hejt pod swoim adresem nie mogła w pełni cieszyć się zwycięstwem w eliminacjach. Jednak niedawno pokazała, że ma duży dystans do tego, co dzieje się w internecie.

Blanka Stajkow jest nie tylko wokalistką, ale również kompozytorką, autorką tekstów oraz modelką. Urodzona w szczecinie piosenkarka pokonała w polskich eliminacjach do Eurowizji 2023 wykonawców takich jak Maja Hyży czy Natasza Urbańska. Najbardziej niepocieszeni wygraną Blanki byli fani Janna, który był faworytem fanów konkursu.

O co chodzi z tym "BEJBA"? Blanka pokazała dystans do siebie

Po ogłoszeniu wyników w sieci zawrzało. Piosenka "Solo" szybko stała się memem, a kolejni internetowi znawcy zaczęli wytykać Blance brak talentu oraz krytykować jej singiel. Wokalistka wielokrotnie powtarzała w wywiadach, że jest zszokowana tak dużym hejtem, który zabiera jej radość z sukcesu. Wsparcie artystce okazał sam Jann oraz inne gwiazdy, nawet te, które również nie zgadzały się z werdyktem polskich jurorów.

W sieci przez ostatnie tygodnie tylko przybywało memów i nagrań odnośnie Blanki i jej utworu. Nawet te osoby, które nigdy nie posłuchały kompozycji w całości i nie interesują się szczególnie Eurowizją, zaczęły kojarzyć słynne "BEJBA". Na TikToku powstał nawet trend zawierający fragment zyskującego na popularności refrenu.

Blanka wybrała najlepsze możliwe wyjście z sytuacji. Zamiast reagować złością czy smutkiem na to, co dzieje się wokół niej, pokazała, że ma do tego duży dystans. Na eurowizyjnym turkusowym dywanie na kilka dni przed rozpoczęciem półfinałów konkursu, pojawiła się w pięknej sukni z różowym napisem "BEJBA". Przyznała, że umieszczenie na trenie kreacji fragmentu piosenki był jej pomysłem. Artystka pogodziła się tym samym z krytyką, a z charakterystycznej wymowy słowa "baby" uczyniła swój znak rozpoznawczy.

Więcej o: