TVP pokazywała online półfinał Eurowizji. Ze sceny zeszła Łotwa i nagle koniec

Eurowizja 2023 odbywa się w tym roku w Liverpoolu. Pierwszy półfinał fani rywalizacji mogli śledzić od godziny 21:00 na oficjalnym kanale konkursu na YouTubie. Pierwsze występy pokazała także TVP za pośrednictwem transmisji online, jednak ta szybko się zakończyła.

Eurowizja 2023 oficjalnie wystartowała. Podczas pierwszego półfinału tegorocznego konkursu na scenie w Liverpoolu wystąpiło 15 państw. Wśród nich nie pojawiła się reprezentantka Polski, Blanka z utworem "Solo". Artystka zaprezentuje piosenkę dopiero w drugim półfinale, który odbędzie się już w czwartek.

Relację z wydarzenia można było oglądać na antenie Telewizji Polskiej od godziny 21:00. Transmisja była dostępna również na oficjalnym kanale Eurowizji - Eurovision Song Contest na YouTubie. Występy pokazała także TVP na swojej stronie tvp.pl. Jednak relacja trwała tylko jakiś czas. Nagle transmisja na stronie Telewizji Polskiej została przerwana.

Po występie Łotwy na ekranie pojawiła się plansza z napisem "Koniec" oraz "Dziękujemy, transmisja została zakończona". Pozostała część rywalizacji nie była już dostępna w sieci dla polskojęzycznych fanów wydarzenia. Trudno powiedzieć, jakie były przyczyny przerwania relacji na żywo. Być może chętnych do oglądania Eurowizji 2023 pojawiło się więcej, niż zakładano i padły serwery. A może wszystko poszło zgodnie z planem, a zajawka w sieci miała zachęcić internautów do przeniesienia się przed telewizory? Niezależnie od powodów przerwania połączenia na stronie stream.tvp.pl, gdzie zwykle można oglądać programy TVP na żywo, nie pojawiła się pełna relacja z Eurowizji.

Relacja z Eurowizji 2023 na tvp.plRelacja z Eurowizji 2023 na tvp.pl tvp.pl/kadr z transmisji

Podczas pierwszego półfinału Eurowizji 2023 na scenie mogliśmy zobaczyć występ Norwegii, Malty, Serbii, Łotwy, Portugalii, Irlandii, Chorwacji, Szwajcarii, Izraela, Mołdawii, Szwecji, Azerbejdżanu, Czech, Holandii i Finlandii.

Więcej o: