Od programu "Jaka to melodia" do ostatniego miejsca na Eurowizji. Co dziś słychać u Magdaleny Tul?

Magdalena Tul w 2011 roku reprezentowała Polskę podczas 56. Konkursu Piosenki Eurowizji. Przed półfinałami była w gronie faworytów, ostatecznie zajęła jednak ostatnie miejsce i nie zakwalifikowała się do finału. Czym się dziś zajmuje?

W lutym 2011 roku Magdalena Tul z piosenką "Jestem" zwyciężyła w krajowych eliminacjach do Eurowizji. W półfinale, który odbył się 10 maja 2011 roku, miała jednak pecha. Wystąpiła jako pierwsza, co wielu uważa za najgorszy start w konkursie, a na scenie zmagała się z problemami technicznymi. Choć typowano ją w pierwszej piątce, zajęła ostatecznie ostatnie, 19. miejsce. – Mi bukmacherzy mówili, że mam super szanse. Tego nigdy nie wiesz. Przecież to nie bukmacherzy głosują, tylko ludzie i jury – przyznała Magdalena Tul w rozmowie z Plotkiem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Cleo o Eurowizji. Jak ocenia występ Blanki i jak wspomina swój występ z Donatanem?

Na Eurowizji zajęła ostatnie miejsce. Później próbowała swoich sił w "The Voice of Poland"

Po konkursie otrzymała nieoficjalną nagrodę im. Kate Ryan, przyznawaną piosenkom, które powinny znaleźć się w finale, ale nie zostały odpowiednio docenione w konkursie. Rok później próbowała jeszcze zgłosić się do szwajcarskich preselekcji, jednak bez sukcesów. Co ciekawe, w 2013 roku jako uczestniczka pojawiła się w programie "The Voice of Poland". Dołączyła do drużyny Tomsona i Barona, ale odpadła na etapie nokautów. Nie porzuciła jednak kariery muzycznej.

Co dziś robi Magdalena Tul? Karierę rozwija za oceanem

Przez 15 lat występowała w teleturnieju "Jaka to melodia?", ale w 2018 roku zakończyła współpracę. Wciąż wydawała kolejne single, koncertowała. W 2014 roku wydała płytę "Brave", w 2019 - "Mindfulness". Jej głos można też było usłyszeć w dubbingu - śpiewała m.in. w filmie "Lorax" czy serialach "Klub Winx" i "My Little Pony: Przyjaźń to magia". W pewnym momencie zniknęła z show-biznesu, natomiast wciąż rozwija karierę, tym razem poza Polską.

 

W lutym 2021 podpisała kontrakt z amerykańską wytwórnią Banner Records. Efektem współpracy są dwa single, wydany w 2021 roku "Face the Day" i "If Loving You Is All I Ever Do" z 2022 roku. Z jej profilu na Instagramie można wywnioskować, że wciąż koncertuje w Polsce.

Więcej o: