Eurowizja 2023. 2 półfinał. Kiedy zaśpiewa Blanka na Eurowizji?

Trwa Eurowizja 2023. 2 półfinał odbędzie się w czwartek i weźmie w nim udział polska reprezentantka. Kiedy Blanka wystąpi i z kim zmierzy się w walce o wejście do finału? Znamy kolejność występów.

Pierwszy półfinał odbył się 9 maja, znamy już 10 finalistów, których wybrali głosujący. Oprócz nich w sobotę na pewno zaprezentują się Niemcy, Hiszpania, Francja, Włochy i Wielka Brytania, czyli państwa tzw. Wielkiej Piątki zawsze od razu zakwalifikowane, a także ubiegłoroczny zwycięzca - Ukraina. Reszta jeszcze nie ma pewności. Z 15 dostanie się 10.

Zobacz wideo Polska na Eurowizji. Przypominamy najciekawsze występy [Popkultura Extra]

Kiedy wystąpi Blanka na Eurowizji? Znamy kolejność 2 półfinału

 1. Armenia - Brunette "Future Lover"
 2. Rumunia - Theodor Andrei "D.G.T. (Off And On)"
 3. Estonia - Alika "Bridges"
 4. Belgia - Gustaph "Because of You"
 5. Cypr - Andrew Lambrou "Break a Broken Heart"
 6. Islandia - Diljá "Power"
 7. Grecja - Victor Vernicos "What They Say"
 8. Polska - Blanka "Solo"
 9. Słowenia - Joker Out "Carpe Diem"
 10. Gruzja - Iru "Echo"
 11. San Marino - Piqued Jacks "Like an Animal"
 12. Austria - Teya i Salena "Who the hell is Edgar?"
 13. Albania - Albina i Familja Kelmendi "Duje"
 14. Litwa - Monika Linkyt? "Stay"
 15. Australia - Voyager "Promise"

Blanka jest zatem w połowie listy, a to oznacza, że jej występu możemy spodziewać się bliżej 22 niż 21, kiedy to startuje transmisja. Wokalistka zaśpiewa "Solo" w innym stroju i z innym układem tanecznym niż w budzących kontrowersje polskich preselekcjach. Z polskim komentarzem Eurowizję będzie można śledzić w TVP, w wersji oryginalnej na eurowizyjnym kanale w YouTubie.

Eurowizja 2023. 2 półfinał 11 maja, w sobotę poznamy zwycięzcę

Blanka nie jest faworytką specjalistów, tu prym wiodą Loreen ze Szwecji i Kaarija z Finlandii. Oni zaprezentowali się już we wtorek i przeszli do kolejnego etapu. O tym, kto wygra 2 półfinał, zadecydują widzowie, głosując - jest też wersja awaryjna. Gdyby system głosowania zawiódł, próbne występy ocenili jurorzy. 

W tym roku Eurowizję prowadzą trzy kobiety. To aktorka Hannah Waddingham, znana z seriali "Ted Lasso" czy "Gra o tron", ukraińska wokalistka Julia Sanina oraz piosenkarka Alexha Dixon. Muzyczną gwiazdą jest Rita Ora, ale można spodziewać się także występu ubiegłorocznych zwycięzców, czyli zespołu Kalush Orchestra. My zapraszamy na relację na żywo na Gazeta.pl - zarówno z drugiego półfinału jak i finału konkursu.

Więcej o: