Nielegalna aukcja piosenek Spice Girls. Reakcja nie zapobiegła wyciekowi - są już wszędzie

Winyl z nigdy dotąd niepublikowanymi piosenkami Spice Girls pojawił się w serwisie aukcyjnym Ebay. Utwory miały znaleźć się na na ich trzecim albumie "Fever" z 2000 roku, ale finalnie zostały odrzucone przy doborze materiału. Aukcja szybko została odwołana, bo materiały były nielegalne, ale już zdążyły wyciec do sieci.

Na wystawionej płycie gramofonowej Spice Girls znalazły się takie utwory, jak "Woman", "Too hot", czy "Go, go, go". Usłyszeć w nich można Victorię Beckham, Mel C, Mel B i Emmę Bunton. Brakuje jednak wokalu Geri Halliwell, która odeszła z girlsbandu w 1998 roku. Aukcja cieszyła się ogromną popularnością, ponieważ w ciągu dwóch dni pojawiło się aż 80 ofert kupna płyty. Najwyższa oferta została złożona na 7,1 tys. funtów (37 tys. zł), ale później aukcję anulowano. 

Więcej ciekawych artykułów ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Kolejne utwory demo Spicetek znalazły się w sieci

Sprawie postanowił przyjrzeć się brytyjski tabloid "The Sun", któremu udało porozmawiać się z informatorem, który był związany z zespołem. "Nie jest jasne, w jaki sposób ktoś zdobył ten winyl, ale nie powinien go sprzedawać. Te materiały nigdy nie powinny były zostać upublicznione. A udostępnianie tych niedokończonych piosenek jest nieuczciwe względem zespołu, bo jest wbrew woli jego członkiń".

 

Pomimo tego, że aukcja została zakończona, to ktoś zdążył udostępnić utwory do sieci. Każdy może je teraz łatwo znaleźć i powielić. Nie jest to pierwszy raz, kiedy nielegalnie do sieci przedostał się nieopublikowany kawałek Spice Girls. W grudniu podobna sytuacja miała miejsce z utworem "C. U. Next Tuesday", która została odrzucona z ich pierwszego albumu "Spice".

Zespół Spice Girls powstał w 1994 roku i początkowo wokalistki funkcjonowały pod nazwą Touch. Tworzyło go pięć młodych utalentowanych wokalistek: Geri Halliwell, Melanie Brown, Melanie Chisholm, Victoria Adams oraz Emma Bunton. Zaledwie dwa lata później podpisały kontrakt z wytwórnią i rozpoczęły pracę nad debiutanckim krążkiem. W 1998 roku z zespołu odeszła Halliwell, która postanowiła skupić się na karierze solowej. W ten sposób zespół zaczął mierzyć się z coraz większymi problemami. W 2000 roku wydały swój ostatni album i zawiesiły działalność. Później kilkukrotnie próbowały powrócić wspólnie na scenę. Ostatni raz miało to miejsce w 2018 roku, lecz ostatecznie zrezygnowały z reaktywacji kariery.

 
Więcej o: