Eurowizja 2023 - kiedy i gdzie oglądać po polsku? W drugim półfinale wystąpi Blanka

Eurowizja 2023. 11 maja odbędzie się drugi półfinał międzynarodowego konkursu. Ten etap rywalizacji jest szczególnie istotny dla tych, którzy kibicują reprezentantce Polski, Blance Stajkow. Utwór "Solo" to jeden z 16, które wybrzmią wkrótce w Liverpoolu.

Eurowizja 2023 trwa. 67. Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa się w Liverpoolu. Chociaż zeszłoroczny konkurs wygrała Ukraina, ze względu na trwającą wojnę, rolę gospodarzy przejęła Wielka Brytania. 9 maja poznaliśmy pierwszych finalistów rywalizacji. W drugim półfinale o awans powalczy reprezentantka Polski.

Eurowizja 2023. Gdzie oglądać drugi półfinał po polsku? Na scenie wystąpi Blanka

Nasze krajowe eliminacje do Eurowizji w tym roku wygrała Blanka Stajkow. Wokalistka, autorka tekstów i modelka będzie reprezentowała nasz kraj ze swoim singlem "Solo", który ma już ponad 23 miliony wyświetleń na YouTubie. Artystka wystąpi jako dziewiąta w kolejności, tuż po prezentacji Victora Vernicosa z Grecji.

Wszyscy, którzy chcą kibicować Blance oraz sprawdzić, z jakimi rywalami musi się zmierzyć wokalistka, powinni 11 maja włączyć TVP1. Drugi półfinał Eurowizji 2023 rozpocznie się o godzinie 21:00 i potrwa niemal do północy. Osoby które chcą śledzić wydarzenie w sieci odsyłamy do oficjalnego kanału eurowizyjnego na YouTubie - Eurovision Song Contest. Transmisja w języku polskim ma być dostępna w serwisie internetowym TVP.

O miejsce w finale obok Blanki Stajkow powalczy Reiley z Danii, Brunette z Armenii, Theodor Andrei z Rumunii, Alika z Estonii, Gustaph z Belgii, Andrew Lambrou z Islandii, Victor Vernicos z Grecji, Joker Out ze Słoweniu, Iru z Gruzji, Piqued Jacks z San Marino, Teya i Salena z Austrii, Albina i Familja Kelmendi z Albanii, Monika Linkyta z Litwy i Voyager z Australii. Z kolei pewne miejsce w finale ma Ukraina, ze względu na zeszłoroczne zwycięstwo oraz piątka państw, która w największym stopniu finansuje działanie Europejskiej Unii Nadawców - Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Włochy i Hiszpania.

Więcej o: