Finał Eurowizji 2023: znamy kolejność występów. Kiedy Blanka i jej "Solo"?

Eurowizja 2023 trwa. Wielki finał rywalizacji zbliża się wielkimi krokami, a dobra informacja dla polskich fanów konkursu jest taka, że zobaczymy w nim reprezentantkę Polski. "Solo" Blanki spodobało się międzynarodowej publiczności i artystka pokonała rywali w drugim półfinale.

Cóż to były za emocje! 11 maja odbył się drugi półfinał Eurowizji 2023, w którym na scenie zaprezentowała się reprezentantka Polski - Blanka. Chociaż jej utwór "Solo" był bardzo krytykowany po ogłoszeniu wyników krajowych eliminacji, na tle konkurencji artystka wypadła bardzo dobrze. Przełożyło się to również na wyniki półfinałów. Nasza "BEJBA" wywalczyła sobie miejsce w ostatnim etapie rywalizacji.

Eurowizja 2023. Kolejność w finale. Kiedy wystąpi Blanka?

W wielkim finale 67. Konkursu Piosenki Eurowizji usłyszymy 26 państw. O kolejności występów decyduje losowanie oraz producenci wydarzenia. Po półfinałach zwycięzcy losowali, w której połowie rywalizacji pokażą się na scenie. Następnie producenci konkursu ułożyli występy, biorąc pod uwagę ich dynamikę i styl, aby zapewnić widzom jak najciekawsze widowisko. Swoje dokładne miejsce w kolejności występów znała wcześniej tylko Ukraina oraz Wielka Brytania ze względu na rolę gospodarzy, które pełnią w tym roku oba państwa.

 

Finał Eurowizji 2023 odbędzie się już 13 maja o godzinie 21:00 czasu polskiego. 26 państw zaprezentuje swoje utwory na scenie M&S Bank Arena w Liverpoolu, a ostateczne wyniki rywalizacji będą zależały od głosowania widzów oraz jurorów. Zgodnie z ustaleniami reprezentantka Polski, Blanka Stajkow z utworem "Solo" zaprezentuje się jako czwarta w kolejności. Przed nią na scenie pojawi się Remo Forrer ze Szwajcarii, a po artystce usłyszymy Luke'a Blacka z Serbii. Występ na samym początku stawki dobrze wróży szansom Polki. Ustalono bowiem, że widzowie najchętniej oddają głosy na tych, którzy występują na samym początku rywalizacji oraz na jej końcu. Czy zasada sprawdzi się również w tym roku? Przekonamy się już wkrótce.

Eurowizja 2023. Kolejność występów w finale

 1. Austria – Teya & Salena – Who The Hell Is Edgar?
 2. Portugalia – Mimicat – Ai Coração
 3. Szwajcaria – Remo Forrer – Watergun
 4. Polska – Blanka – Solo
 5. Serbia – Luke Black – Samo Mi Se Spava
 6. Francja – La Zarra – Évidemment
 7. Cypr – Andrew Lambrou – Break A Broken Heart
 8. Hiszpania – Blanca Paloma – EAEA
 9. Szwecja – Loreen – Tattoo
 10. Albania – Albina & Familja Kelmendi – Duje
 11. Włochy – Marco Mengoni – Due Vite
 12. Estonia – Alika – Bridges
 13. Finlandia – Käärijä – Cha Cha Cha
 14. Czechy – Vesna – My Sister’s Crown
 15. Australia – Voyager – Promise
 16. Belgia – Gustaph – Because Of You
 17. Armenia – Brunette – Future Lover
 18. Mołdawia – Pasha Parfeni – Soarele si Luna
 19. Ukraina – TVORCHI – Heart Of Steel
 20. Norwegia – Alessandra – Queen Of Kings
 21. Niemcy – Lord Of The Lost – Blood & Glitter
 22. Litwa – Monika Linkyt? – Stay
 23. Izrael – Noa Kirel – Unicorn
 24. Słowenia – Joker Out – Carpe Diem
 25. Chorwacja – Let 3 – Mama ŠC!
 26. Wielka Brytania – Mae Muller – I Wrote A Song
Więcej o: