Zagraniczny ekspert bezlitośnie ocenił "Solo". Wskazał, gdzie jest miejsce Blanki

Eurowizja 2023 trwa. Drugie półfinały, w których zaśpiewała reprezentantka Polski już za nami. Blanka wzięła sobie do serca uwagi krytyków i wypadła na scenie znacznie lepiej niż na krajowych eliminacjach. Ciężka praca zaowocowała awansem do finału.

Blanka w finale! Polska "BEJBA" i jej utwór "Solo" spodobał się międzynarodowej publiczności na tyle, że artystka pokonała rywali i przeszła do wielkiego finału Eurowizji 2023. Polka zawalczy o upragnione pierwsze miejsce w konkursie już 13 maja. Wystąpi jako czwarta w kolejności.

Eurowizja 2023 nie dla Blanki? Występ Polki ocenili zagraniczni dziennikarze

Droga do finału wokalistki nie była łatwa. Tuż po polskich eliminacjach, Blanka spotkała się z ogromną falą hejtu ze względu na pokonanie faworyta publiczności - Janna. Media społecznościowe zalały memy i kąśliwe uwagi wobec "polskiej Ariany Grande". Wokalistka wykazała się jednak dużą siłą i dystansem do siebie, żarty i niepochlebne komentarze na swój temat zmieniła w swój znak rozpoznawczy i skupiła się na pracy nad piosenką. Koncentracja sił na występie w półfinałach, zamiast czytania komentarzy w sieci zaowocowała sukcesem. 

Na temat "Solo" Blanki wypowiedzieli się także reprezentanci zagranicznych mediów. Dziennikarz Grecji zapewnił, że w jego kraju piosenka zostanie hitem, turecki komentator był pod wrażeniem ogólnej prezentacji scenicznej Polki - "wygląda niesamowicie" - podkreślił. Ekspertowi z Hiszpanii nie spodobały się efekty wizualne na scenie, podobne zdanie miała komentująca występ Blanki z Wielkiej Brytanii. Islandzka dziennikarka przyznała natomiast, że utwór Blanki zupełnie nie trafia w jej gust.

 

Jedna z najsurowszych opinii odnośnie "Solo" i Blanki padła z ust Leona Kichlera z Izraela, członka komisji, która wybierała reprezentanta kraju na Eurowizję w 2014 roku. Jak cytuje eksperta Interia, nie zostawił na Polce suchej nitki. "To głupia piosenka. Blanka jest miłą, sympatyczną osobą, ale nie umie śpiewać. Powinna raczej wziąć udział w konkursie Miss Universe niż w Eurowizji" - podsumował Kichler.

Więcej o: