Ekspertka z "Twoja twarz brzmi znajomo" ocenia występ Blanki i wylicza błędy. "Ale wiadomo, kciuki trzymam"

Blanka zaprezentowała się w drugim półfinale na tyle dobrze, że udało jej się zakwalifikować do finału Eurowizji. Popis na scenie oceniła znana z "Twoja twarz brzmi znajomo" Agnieszka Hekiert. Jak, zdaniem ekspertki, wypadły piosenka Blanki "Solo" i jej występ? Trenerka wokalna oceniła też nasze szanse na zwycięstwo w konkursie.

Piosenka Blanki na Eurowizję zrobiła w sieci prawdziwą furorę, choć prawdopodobnie nie o takiej sławie marzyła sama piosenkarka. Zwycięstwo w preselekcjach, jak i sam utwór, wywołały sporo kontrowersji nie tylko w Polsce. Ostatecznie Blanka zmieniła choreografię, popracowała nad wokalem i pokazała spory dystans do żartów z "bejba". W półfinale zaprezentowała się na tyle dobrze, że dostała się do finału Eurowizji. Występ postanowiła ocenić Agnieszka Hekiert, ekspertka z programu "Twoja twarz brzmi znajomo". Jak jej zdaniem wypadła Blanka? Piosenkarka ma raczej małe szanse na wygraną.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Blanka opowiedziała o relacji z Jannem

Blanka "Solo". Piosenka i występ ocenione przez ekspertkę z "Twoja twarz brzmi znajomo"

Agnieszka Hekiert dobrze znana jest widzom show "Twoja twarz brzmi znajomo". Nauczycielka śpiewu, ekspertka od emisji głosu, wokalistka i kompozytorka przygotowuje uczestników programu do występów, trenując z nimi umiejętności wokalne. W rozmowie z Plotkiem Hekiert postanowiła ocenić, jak Blanka i "Solo" wypadły podczas półfinału. Na początku ekspertka zwróciła uwagę na plusy występu.

– Eurowizja to przede wszystkim show i jako taki, udał się Blance z energią, całkiem fajnie i czysto zaśpiewanym refrenem. Widać, że ćwiczyła od preselekcji i za to brawo! Taniec też fajny – przyznała Plotkowi. Specjalistka od emisji głosu zwróciła też uwagę na niedociągnięcia. Nie zabrakło więc odrobiny krytyki.

 

Jakie szanse ma Blanka w finale Eurowizji? Ekspertka mówi jasno. "Ciężko będzie..."

Piosenka Blanki "Solo" w półfinale, zdaniem ekspertki, ostatecznie wypadła raczej przeciętnie, mimo efektownego układu tanecznego. – Zwrotki, bridge [przejścia między kolejnymi częściami utworu - przyp. red.] i pre-chorusy [przejścia pomiędzy zwrotkami a refrenem] nieco niestabilne jeszcze intonacyjnie. Według mnie na jakąkolwiek wygraną za mało było finezji wokalnej, zmian melodycznych, rozpiętości i ozdobników – zauważyła Agnieszka Hekiert. – Ciężko będzie wygrać. Ale wiadomo, że kciuki trzymam za Polskę zawszedodała.

Więcej o: