Kukulska nagrała płytę jako 10-latka, a Eilish śpiewała w chórze. Te gwiazdy zaczynały karierę jako dzieci

Światła reflektorów i nieustanne zainteresowanie mediów były dla nich codziennością już od najmłodszych lat. Dorastali na oczach milionów fanów, którzy bacznie obserwowali ich muzyczne postępy, ale i życiowe perturbacje. Zobacz, kto stawiał pierwsze kroki na scenie, będąc jeszcze dzieckiem.

Dla wielu znanych i cenionych artystów muzyka była ważna już od najmłodszych lat. Choć śpiew czy gra na instrumentach stała się ich pasją, to nie wszyscy jako dzieci wiedzieli, że to droga, którą zawodowo chcą podążać. Są jednak i tacy, którzy już wtedy zaczęli spełniać marzenia o karierze, zwłaszcza gdy wychowywali się u boku sławnych rodziców, a światła reflektorów były dla nich chlebem powszednim. Niektórzy zaczynali, mając zaledwie kilka lat.

Zobacz wideo Natalia Kukulska jak polska Mariah Carey

Od dziecka wiedziały, że będą śpiewać. Dziś są jednymi z najpopularniejszych wokalistek w Polsce

Chyba nie ma osoby, która nie zna piosenki "Puszek-kruszek". W życiu Natalii Kukulskiej muzyka była od zawsze. Córka popularnej piosenkarki Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego, także pragnęła podbijać scenę. Mając zaledwie 10 lat, zadebiutowała na rynku fonograficznym albumem "Natalia", śpiewając utwory dla najmłodszych. Artystka od prawie czterech dekad nie przestaje zachwycać. Na swoim koncie ma aż 16 płyt i o wiele więcej hitów, a najpopularniejsze to "Dłoń", "Im więcej ciebie, tym mniej" oraz "Wierność jest nudna".

Jako dziecko na scenie debiutowała również Roksana Węgiel. W wieku 12 lat została laureatką pierwszej edycji programu "The Voice Kids", robiąc wśród widzów ogromną furorę. Nastolatka szturmem podbijała branżę muzyczną. Jako reprezentantka Polski w 2018 roku wygrała Eurowizję Junior, zyskując fanów również za granicą. Obecnie artystka pracuje nad nowym materiałem i nie zamierza zwalniać tempa.

Objawieniem popularnego muzycznego programu TVP jest również Viki Gabor, która wzięła udział w show jako 11-latka. Tuż po tym, gdy zajęła 2. miejsce w "The Voice Kids", została reprezentantką kraju w konkursie Eurowizji Junior i, podobnie jak poprzedniczka, świętowała zwycięstwo. Dziś wokalistka ma 16 lat, a na jej dyskografię składają się dwa albumy, które zostały ciepło przyjęte przez słuchaczy. 

Pierwsze kroki w branży stawiały jako 12-latki. Dziś są znane na całym świecie

Wśród zagranicznych gwiazd również z łatwością można wyróżnić takie, które debiutowały na scenie jeszcze w dzieciństwie. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim Billie Eilish, która obecnie jest jedną z najpopularniejszych wokalistek na świecie, a jej utwory podbijają listy przebojów. Niewielu wie, że swoją karierę zaczęła, mając 8 lat. Dołączyła wówczas do lokalnego chóru. Trzy lata później napisała pierwszą piosenkę, a niedługo później zdecydowała się wejść do studia. Dziś z powodzeniem nagrywa nowe single i regularnie koncertuje.

 

Równie ciekawa jest droga do kariery Miley Cyrus. Jako córka wokalisty country, Billy’ego Raya Cyrusa, już od dziecka interesowała się sceną, a zwrócone w jej kierunku obiektywy fotoreporterów były codziennością. W wieku 12 lat zaczęła występować w tytułowej roli w serialu "Hannah Montana", rozpoczynając jednocześnie karierę w branży muzycznej. Dotychczas na swoim koncie ma aż 8 albumów studyjnych i wciąż zaskakuje fanów. Jej najnowsza płyta "Flowers" robi furorę wśród słuchaczy na całym świecie.

Więcej o: