Finał Eurowizji 2023. Gdzie i kiedy oglądać po polsku? Na występ Blanki nie będziemy długo czekać

Eurowizja 2023 zbliża się do decydującego etapu rywalizacji. Już w sobotę 13 maja poznamy 67. zwycięzcę międzynarodowego konkursu. Gdzie oglądać koncerty? Kiedy wystąpi Blanka? Odpowiadamy.

Drugi półfinał Eurowizji 2023 zakończył się korzystnie dla reprezentantki Polski, Blanki. Uwtór "Solo" przypadł do gustu międzynarodowej publiczności na tyle, że artystka pokonała konkurencję i już niebawem powalczy o zwycięstwo w wielkim finale konkursu. W rywalizacji weźmie udział 26 państw.

Eurowizja 2023. Gdzie oglądać po polsku? Kiedy wystąpi Blanka?

Finał Eurowizji 2023 rozpocznie się 13 maja o godzinie 21:00 polskiego czasu. Muzyczne widowisko będzie można obejrzeć, podobnie jak półfinały, za pośrednictwem Telewizji Polskiej. Relacje w języku polskim z konkursu trafią na antenę TVP1 oraz Polonia 1. Osoby, które nie posiadają telewizora i chciałyby obejrzeć polskojęzyczną transmisję w sieci, mogą zalogować się na stronie WP Pilot. Z kolei każdy, kto ma ochotę obejrzeć rywalizację w oryginale, bez komentarzy polskich dziennikarzy powinien włączyć transmisje online na oficjalnym eurowizyjnym kanale Eurovision Song Contest na YouTubie.

Kibice Blanki nie będą musieli czekać na występ Polki zbyt długo. Artystka pojawi się na liverpoolskiej scenie jako czwarta tuż po Szwajcarii i przed Serbią. Dokładna godzina występu wokalistki nie jest znana, jednak bazując na czasówce poprzednich edycji konkursu, można spodziewać się, że "Solo" wybrzmi około godziny 21:20.

 

Żeby Blanka mogła odnieść wyczekiwane zwycięstwo, a Polska po raz pierwszy historii świętować eurowizyjny triumf, musi pokonać 25 rywali. W tym roku w finale zobaczymy reprezentantów Austrii, Portugalii, Szwajcarii, Serbii, Francji, Cypru, Hiszpanii, Szwecji, Albanii, Włoch, Estonii, Finlandii, Czech, Australii, Belgii, Armenii, Mołdawii, Ukrainy, Norwegii, Niemiec, Litwy, Izraela, Słowenii, Chorwacji oraz Wielkiej Brytanii. W tym roku notowania bukmacherów sugerują, że Polska nie wygra konkursu, a faworytką jest Loreen ze Szwecji. Tuż za nią w notowaniach widnieje reprezentant Finlandii. Przed półfinałem Eurowizji, Blanka uplasowała się na 17. miejscu w statystykach.

Więcej o: