Kim jest Mikołaj Trybulec? Na Eurowizji 2023 Tribbs ma dwie piosenki, ale to nie wszystko

Tribbs, czyli Mikołaj Trybulec, może kibicować aż dwójce uczestników konkursu Eurowizja 2023. Współtworzył utwór "Solo" Blanki, ale także reprezentanta Szwajcarii. I to nie są jego jedyne eurowizyjne piosenki!

Jest bardzo duża szansa, że Tribbs pojawi się na ekranach oglądających finał konkursu Eurowizja 2023. Już w półfinale można go było zobaczyć w tzw. green roomie. Tam na wyniki głosowania czekają nie tylko wykonawcy, ale także twórcy utworów reprezentujących poszczególne państwa. W tym roku polski producent może zasiąść w tej roli na dwóch kanapach.

Kim jest Tribbs? Jest dobrze znany ekspertom Eurowizji

To producent muzyczny, kompozytor, autor tekstów, aranżer muzyczny, basista, wykonawca i DJ. Michał Trybulec, funkcjonujący w branży jako Tribbs, wyprodukował już kilka utworów, które walczyły o zwycięstwo w Eurowizji. Są to:

  • Lake Malawi - Friend of a Friend - 11. miejsce w finale w 2019 roku (Czechy)
  • Blasa Canto - Universo - Eurowizja nie odbyła się w 2020 roku z powodu pandemii (Hiszpania)
  • Vincent Bueno - Amen - bez awansu do finału w 2021 roku (Austria)
  • Krystian Ochman - River - 12. miejsce w finale w 2022 roku (Polska)
  • Blanka - Solo - finalistka w 2023 roku (Polska)
  • Remo Forrer - Watergun - finalista 2023 (Szwajcaria)
Zobacz wideo

Mikołaj Trybulec współpracował też ze zwycięzcą Eurowizji

Swój pierwszy koncert Trybulec zagrał jako 14-latek, i choć przez kolejne trzy lata łączył to zajęcie z graniem w siatkówkę, w końcu postawił jednak przede wszystkim na muzykę. Jako muzyk sesyjny, grając na gitarze basowej, nagrywał m.in. z Sound’n’Grace, Lanberry, Bitaminą czy Natalią Szroeder, ma swój własny zespól Linia Nocna. Urodzony w 1996 roku muzyk studiował kompozycję i aranżację w Katowicach oraz kreację dźwięku w Warszawskiej Szkole Filmowej, jednak przerwał studia.

Dużą popularność przyniosły mu na YouTubie także covery takich piosenek jak "Bal wszystkich świętych" z repertuaru Budki Suflera i "Ostatni raz zatańczysz ze mną" Krzysztofa Krawczyka. Jako producent i/lub współkompozytor lub kompozytor współpracował m.in. ze zwycięzcą Eurowizji 2021 Duncanem Laurence'em. Sam ma trzy nominacje do Fryderyków: za Album Roku Elektronika (za "Znikam na chwilę"), Album Roku Muzyka Dziecięca i Młodzieżowa (za album "Wyspa Skarbów" dla Małe TGD) oraz w kategorii Najlepsze Nowe Wykonanie (za "Ostatni raz zatańczysz ze mną").

Więcej o: