Zwyciężczyni Eurowizji 2023 nie przypomina dawnej siebie. 19 lat temu wzięła udział w "Idolu"

Eurowizja 2023 już za nami. 67. edycję konkursu wygrała Loreen, która jednocześnie została pierwszą w historii kobietą z dwoma diamentowymi mikrofonami na koncie. Artystka pokonała wszystkich rywali na Eurowizji także w 2012 roku.

Loreen to szwedzka piosenkarka pochodzenia marokańsko-berberyjskiego urodzona w Akersberdze. Zyskała rozgłos w 2011 roku podczas konkursu Melodifestivalen, podczas którego przeprowadzano krajowe eliminacje do Eurowizji. Chociaż Loreen nie wygrała preselekcji, jej singiel "My Heart is Refusing Me" sprzedał się w Szwecji w nakładzie ponad 80 tysięcy egzemplarzy i zyskał certyfikat podwójnej platyny.

Loreen wygrała Eurowizję już dwa razy. Debiutowała na ekranie w szwedzkim "Idolu"

Artystka rok po przegranej z Erikiem Saade w szwedzkich eliminacjach do międzynarodowego konkursu zgłosiła się do preselekcji ponownie. W 2012 roku nie tylko zwyciężyła lokalny konkurs, lecz także została laureatką 57. Konkursu Piosenki Eurowizji dzięki piosence "Euphoria". Sukces powtórzyła 11 lat później, gdy zdobyła diamentowy mikrofon za piosenkę "Tattoo", którą wykonała w Liverpoolu.

 

Po wygranej Loreen w Eurowizji 2023 fani artystki przypomnieli słuchaczom, że artystka przygodę z muzyką zaczęła jeszcze wcześniej. Zanim trafiła na krajowe preselekcje do Eurowizji, próbowała swoich sił w znanym talent show. W 2004 roku wzięła udział w pierwszej szwedzkiej edycji programu "Idol".

Loreen miała wówczas zaledwie 20 lat, jednak już wykazywała dużą świadomość swojego talentu i świetnie panowała nad głosem. W rywalizacji zajęła wysokie, czwarte miejsce i została zauważona przez wydawców. Wkrótce po zakończeniu programu podpisała kontrakt ze szwedzkim oddziałem wytwórni Warner.

 

W sieci bez trudu można odnaleźć nagrania z "Idola", w którym wzięła udział artystka 19 lat temu. Na castingu do programu Loreen jest nie do poznania. Gdyby nie znajomy głos, trudno byłoby uwierzyć, że to ta sama osoba. Wokalistka podczas przesłuchań do znanego talent show wykonała utwór "If I Ain't Got You" Alicii Keys i zachwyciła jurorów.

Więcej o: