Blanka nie podbiła Eurowizji, ale zaczyna podbijać świat. Debiut "Solo" na światowej liście przebojów

Chociaż tegoroczna edycja Eurowizji nie należała do najbardziej emocjonujących, to wielu Polaków bardzo kibicowało naszej Bejbie. Nie pomogło to jednak Blance, która zajęła dopiero 19. miejsce. Okazuje się, że sam występ przed międzynarodową widownią może jej przynieść równie dużo, co wygrana. Jej eurowizyjny hit "Solo" trafił właśnie na listę najczęściej udostępnianych utworów na całym świecie w znanym serwisie streamingowym.

Nastawienie Polaków do udziału Blanki w Eurowizji na początku budziło mieszane uczucia. Jednakże artystka w krótkim czasie podszlifowała swoje umiejętności wokalne, co sprawiło, że wielu internautów zmieniło zdanie o niej. Mogliśmy znaleźć mnóstwo wpisów, w których użytkownicy podkreślają, że trzymają za nią kciuki i że jej piosenka pozytywnie wyróżnia się swoją prostotą na tle pozostałych propozycji.

Więcej ciekawych informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Blanka zaczyna być słuchana na całym świecie

Niestety, ale innego zdania byli członkowie jury i widzowie z krajów biorących udział w konkursie. Od tych pierwszych Blanka otrzymała zaledwie 12 punktów, z czego sześć przyznali specjaliści z Ukrainy. O wiele lepiej wypadła w oczach odbiorców. W tzw. "televotingu" Polka otrzymała 81 punktów, co łącznie przełożyło się na wynik 93 punktów. Jest to wciąż liczba daleka od sumy punktów, którą otrzymała zwyciężczyni konkursu, ale internauci, jak i sama Blanka zwracają uwagę na to, że gdyby o wynikach konkursu decydowali jedynie widzowie, to "Solo" znalazłoby się na ósmym miejscu.

Jednak występ piosenkarki na scenie w Liverpoolu może zdziałać więcej, niż podejrzewano. Chociaż już przed półfinałami utwór "Solo" zaczął być trendem na TikToku, a nagrania z prób Blanki były o wiele chętniej oglądane od zmagań innych uczestników, to całkiem możliwe, że najlepsze dopiero przed nią. W najnowszym notowaniu "Viral 50 - Świat" serwisu Spotify pojawiła się piosenka Blanki. To zestawienie pięćdziesięciu najchętniej udostępnianych utworów na całym świecie. Eurowizyjny hit "Solo" uplasował się na 27. miejscu, a jego pozycja ciągle rośnie.  

Oznacza to, że osoby z różnych krajów, które korzystają z usług najpopularniejszego serwisu streamingowego, bardzo chętnie dzielą się "Solo", sprawiając, że utwór staje się coraz bardziej popularny na całym świecie. To duży sukces, który spotkał polską piosenkarkę. Kto wie, a może "Solo" niedługo zacznie być grane w zagranicznych stacjach radiowych, czy pojawi się w oficjalnych notowaniach sprzedaży singli. 

Poza tym Blanka po powrocie do Polski powiedziała, że zamierza kontynuować swoją karierę na jeszcze większych obrotach i zapowiedziała premierę nowego singla. "Kolejny nasz plan, to jest nowy singiel, który ukaże się jeszcze w maju" – powiedziała w rozmowie z portalem Jastrząb Post. Można się spodziewać, że jej najnowsza piosenka zostanie utrzymana w podobnych tanecznych klimatach, co "Solo", ale całkiem możliwe, że okaże się o wiele ciekawszą propozycją niż ta na Eurowizję. Żeby się przekonać, musimy być jeszcze cierpliwi przez jakiś czas.

Więcej o: