Michał Bajor chwali Blankę i krytykuje Eurowizję: "Niestety, cyrk"

Eurowizja 2023 już za nami, jednak emocje związane z międzynarodową rywalizacją jeszcze nie opadły. W Polsce nadal trwają żywe dyskusje o występie naszej reprezentantki, Blanki, która w Liverpoolu zajęła 19. miejsce.

Blanka Stajkow nie przełamała złej passy Polaków na Eurowizji i nie zajęła miejsca w pierwszej dziesiątce stawki. Chociaż drugi półfinał, w którym wystąpiła, zasiał w fanach artystki nadzieję na wysokie miejsce w tabeli z wynikami, aż 18 artystów wyprzedziło ją w punktacji. Czy gdyby Blanka zaśpiewała inny utwór, miałaby większe szanse? A może na Eurowizję 2023 powinien jechać ktoś zupełnie inny? Dyskusje nie ustają.

Michał Bajor ocenił Eurowizję i występ Blanki: "Cyrk"

Niedawno głos w sprawie hejtu, który spłynął po polskich preselekcjach na Blankę, zabrał Jacek Cygan. Jeden z najsłynniejszych tekściarzy w naszym kraju zaznaczył, że nie będzie oceniał umiejętności wokalistki, jednak podkreślił, że to, co spotkało ją ze strony komentujących w sieci, nie powinno mieć miejsca. Tym razem o "Solo" wypowiedział się inny artysta starszej generacji.

Post o minionej Eurowizji w mediach społecznościowych zamieścił Michał Bajor. Wokalista nie ukrywa, że nie jest zachwycony konkursem. "Niestety. Cyrk, wizualizacje, akrobacje nawet śpiewających" - pisze artysta, ubolewając, że piosenki są na samym końcu listy priorytetów. Mimo wszystko Bajor zauważa również "światełka w tunelu". Chwali zwyciężczynię Loreen, jednak podkreślił, że również nie rozumie całej otoczki jej występu, stwierdził, że sam głos i utwór artystki by się obroniły.

 

Michał Bajor nie zapomniał również o Blance. Artysta nie rozpisał się na temat reprezentantki Polski, jednak po tonie wypowiedzi można się domyślać, że jego zdaniem zasługiwała na wyższe miejsce. "Wprawdzie reprezentantka naszego kraju - Blanka nie uplasowała się na wysokim miejscu, pozwoliła mi posłuchać swojej artystycznej propozycji bez fikołków, szpagatów i stania na głowie" - pisze Bajor. Jak widać wokalista docenił minimalizm Blanki oraz fakt, że postawiła w występie na piosenkę i własną charyzmę, a nie charakteryzację.

Więcej o: