Nie chcą go nie tylko na juwenaliach. Malik Montana nie zagra w Lubinie? "Dosyć promowania patologii"

Koncert Malika Montany podczas Dni Lubina stanął pod znakiem zapytania. Gdy organizatorzy przekazali informację o koncercie rapera do wiadomości publicznej, mieszkańcy miasta zaczęli protestować. Przyczyną kontrowersji okazały się wulgarne teksty jego piosenek.

Jakiś czas temu Malik Montana miał wystąpić podczas Juwenaliów w Poznaniu, lecz ostatecznie, z uwagi na kontrowersyjne zachowanie rapera w mediach, jego koncert został odwołany. "Są jednak wartości, jak wzajemny szacunek i kultura, które są znacznie ważniejsze niż popularność i kreacja medialna" — motywowali swoją decyzję organizatorzy. Niebawem artysta miał zaśpiewać podczas Dni Lubina, ale mieszkańcy miasta apelują do organizatorów o usunięcie go z line-upu.

Zobacz wideo Fagata o swojej karierze muzycznej. Był Diho, a teraz Malik Montana?

Mieszkańcy Lubina oburzeni koncertem rapera. Nie chcą go podczas wydarzenia 

Malik Montana jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w mediach. W większości piosenek rapera mnóstwo jest przekleństw i wulgarnych zwrotów. Gdy ogłoszono, że wokalista ma pojawić się na Dniach Lubina, które odbędą się 23 i 24 czerwca 2023 roku, mieszkańcy miasta od razu wystosowali sprzeciw do organizatorów.

Gdy wchodzisz na serwis 'tekstowo.pl' i szukasz tekstów Malika Montany, serwis pyta 'Czy masz ukończone 18 lat'. Dzieci na Dniach Lubina nikt o to nie zapyta. RCS nie zauważył, że Malik został odwołany z poznańskich Juwenaliów w atmosferze potężnego skandalu?

napisała w publicznym sprzeciwie Edyta Bagińska. 

Okazuje się, że mieszkanka miasta nie jest jedyną osobą, którą ta informacja zszokowała. Pomysł, by Malik Montana wystąpił podczas Dni Lubina, nie podoba się nawet radnym, którzy poparli apel kobiety do organizatorów.

Finansowaniem takiej patologii z publicznych pieniędzy powinna zająć się prokuratura
Popieram w 100%. Mam dosyć promowania patologii
Mam nadzieję, że nikt nie przyjdzie na ten koncert
Świat dzisiejszej muzyki schodzi na psy

— piszą internauci pod postem kobiety opublikowanym na Facebooku. 

Edward Miszczak, 'Taniec z Gwiazdami' To koniec "Tańca z Gwiazdami"? Miszczak zawiesza taneczne show Polsatu

Manager Malika Montany zabrał głos. Przekonuje, że raper dostosuje repertuar do wieku publiczności

Na wydarzeniu skierowanym do rodzin z dziećmi raper miał wystąpić o godzinie 18:00, lecz po publicznym sprzeciwie mieszkańców miasta, jego koncert stanął pod znakiem zapytania. W końcu głos w sprawie zabrał manager Malika Montany, który zapewnił, że artysta wykona tylko takie utwory, które są odpowiednie dla słuchaczy w każdym wieku. 

 

Wielu mieszkańców uważa, że artysta powinien zostać usunięty z wydarzenia, inni sugerują, by jego występ odbył się w późniejszych godzinach, gdy pod sceną prawdopodobnie nie będzie już nieletnich. — Jeśli takową petycję otrzymamy, rozpatrzymy ją, jednak obowiązuje nas umowa i odwołanie koncertu wiązałoby się z karami finansowymi — reaguje na sprzeciw radny Lubina, Romuald Kujawa.

Więcej o: