Opener 2023. Lil Yachty zagra w Gdyni. Żartowali, że stworzył nowy hymn Polski

Rapował o tym, że przyjechał do Polski i dotrzymał słowa! Amerykański raper Lil Yachty, który w tamtym roku zasłynął wiralowym hitem o naszym kraju, wystąpi już 1 lipca podczas czwartego dnia Open'era. Ten niekonwencjonalny artysta to niejedyna wielka gwiazda, która wystąpi w tym roku w Gdyni.

Mówiono o nim, że rozsławił Polskę, a jego utwór "Poland" powinien być naszym nowym hymnem. 25-letni raper na międzynarodowej scenie jest aktywny od niemal siedmiu lat, ale dopiero zeszłej jesieni usłyszało o nim wiele ludzi w naszym kraju. Gdy nagle wydał trwający niespełna półtorej minutę kawałek, w którym nawija o tym, że wiezie syrop do Polski, cały świat oszalał na jej punkcie. Piosenka zaczęła być trendem na TikToku, dzięki czemu miliony użytkowników zaczęło nagrywać filmiki z wykorzystaniem tego utworu.

Więcej ciekawych informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Lil Yachty już w lipcu przywiezie syrop do Polski

Popularność i talent artysty dostrzegli organizatorzy Open'er Festival, którzy postanowili zaprosić rapera do Polski. "Lil Yachty is coming to Poland! Open’er 2023 wita jednego z najbardziej nieoczywistych artystów ostatnich lat, który z taką samą lekkością porusza się w nowoczesnym hip-hopie, jak i nagrywa świetny tegoroczny album, wypełniony psychodelicznym rockiem, lądując w topce sprzedaży w USA. Gdynia, 1 lipca, Orange Main Stage i pierwszy koncert artysty w Polsce! Let’s start here!" – czytamy w komunikacie. 

Sam utwór jest bardzo prosty i pokazuje tylko ułamek talentu i wizjonerstwa, jakie posiada Lil Yachty. Ze względu na to, że jest krótki i ma chwytliwy refren, szybko zwrócił uwagę internautów. Zdanie, które słyszymy w refrenie, możemy przetłumaczyć na "Przywiozłem syrop do Polski". Wydaje się wyjęte z kontekstu, sprawiając, że utwór łatwo zapada w pamięć.

 

Nazwa owego syropu ("wock" - ang.) to skrót od nazwy firmy farmaceutycznej Wockhardt, która w Stanach Zjednoczonych słynie z produkcji syropu na kaszel zawierającego prometazynę i kodeinę. Za oceanem ten produkt stał się podstawowym składnikiem uzależniających napojów. 

Do Polski przyjedzie także Anne Marie

19 maja organizatorzy Open'era ogłosili także występ innej międzynarodowej gwiazdy. Już 29 czerwca na lotnisku Gdynia-Kosakowo wystąpi brytyjska wokalistka Anne Marie, która ma na swoim koncie mnóstwo radiowych hitów. Chociaż pierwszy singiel wydała w 2015 roku, to zasłynęła dopiero rok później, gdy zaśpiewała razem z Seanem Paulem w piosence "Rockabye" zespołu Clean Bandit.

Od tej pory kariera artystki rozpędziła się, wydała już dwa albumy studyjne. Trzecia płyta "Unholy" ukaże się pod koniec czerwca, dzień przed koncertem na Open'erze. Promuje ją m.in. singiel "Baby Don't Hurt Me", który został stworzony we współpracy z Davidem Guettą i raperką Coi Leray. Piosenka została stworzona na bazie sampli z wielkiego eurodance'owego przeboju lat 90. "What Is Love" autorstwa Haddawaya. 

 
Więcej o: