Zagłuszyli "bejba!". Blanka dała pierwszy koncert po Eurowizji

Blanka już jakiś czas temu wróciła z Liverpoolu, gdzie prezentowała Polskę w konkursie Eurowizji. Swoje "Solo", znane też jako "Bejba", będzie pewnie śpiewać teraz dość często na rodzimej scenie. Zaskakująco, nie na każdej.

W sieci pojawił się fragment koncertu Blanki, na którym miała zaśpiewać "Solo", niepublikowany jeszcze własny utwór i covery. W ciągu doby wideo, które według autora przedstawia pierwszy koncert blanki po Eurowizji, w Rawiczu, na Tik Toku polubione zostało 43,5 tys. razy. Na nagraniu słychać, jak reprezentantka Polski na Eurowizji zachęca do wspólnego śpiewania i po chwili słynne już "bejba". Publiczność zagłusza wręcz Blankę.

Zobacz wideo z występu Blanki. W Opolu jej nie będzie 

Bardzo często ci, którzy śpiewali na Eurowizji, są krótko po powrocie gośćmi programów i festiwali TVP. Blanka pojawiła się już w "Pytaniu na śniadanie", ale podczas konferencji prasowej, na której w zeszłym tygodniu ogłoszono program festiwalu w Opolu, jej występu nie wspomniano. "W kuluarach czwartkowej konferencji powtarzało się pytanie, dlaczego TVP nie zaprosiła do Opola tegorocznej przedstawicielki Polski na konkursie Eurowizji, ale słychać też było nieoficjalną odpowiedź osób odpowiedzialnych za koncerty: 'nie zaprosiła, bo nie miała takiego obowiązku'" - informuje serwis Wirtualne Media.

Nie usłyszymy "Bejba" w Opolu, będą za to Doda i Maryla Rodowicz 

60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu jest zaplanowany na 9-11 czerwca tego roku. Na głównej scenie mają odbyć się koncerty: "Wielka Gala - Od Opola do Opola", "Debiuty", "Premiery", "Czas ołowiu" (przeboje sześćdziesięciolecia), wspominkowy "Cała sala śpiewa z nami, czyli hity opolskiej publiczności" i podobny w wymowie "Ale To Już Było. Jest. I Będzie! 60. KFPP, Opole 2023". Swój recital ma mieć także Doda.

Wśród wykonawców przypominających znane piosenki Opola znaleźli się m.in. Golec uOrkiestra, Zakopower, Lombard, Viki Gabor, Justyna Steczkowska, Kasia Moś, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Robert Rozmus czy Leszcze. Na premierowym koncercie swoje propozycje przedstawią: Rafał Brzozowski, Sara Chmiel feat. Gromee, Łukasz Drapała, Iwaneczko, Anastazja Maciąg, Mezo i Liber, Seibert, Anna Sokołowska, Tulia i Halina Mlynkova oraz Dominik Dudek.

Więcej o: