Foo Fighters ma nowego perkusistę. Nie po raz pierwszy zagra z zespołem na koncertach

Foo Fighters po przeszło roku od śmierci Taylora Hawkinsa ogłosili, kto pojawi się w ich szeregach podczas najbliższej trasy koncertowej. Padło na znanego perkusistę sesyjnego - Josha Freese'a. Najbliższe występy nie będą pierwszymi, które zagra z ekipą Dave'a Grohla.

25 marca 2022 roku świat fanów grupy Foo Fighters się załamał. Uznany w 2005 roku przez brytyjski magazyn "Rhythm" najlepszym rockowym perkusistą świata, Taylor Hawkins został odnaleziony martwy w pokoju hotelowym w Kolumbii. Jeszcze tego samego dnia Foo Fighters planował występ na festiwalu Picnic Stereo.

Foo Fighters ma nowego perkusistę. Od śmierci Taylora Hawkinsa minął przeszło rok

Wstępne testy toksykologiczne wykryły, że Hawkins miał w organizmie 10 różnych substancji psychoaktywnych. Wśród nich znalazły się ślady THC, leków przeciwdepresyjnych, opioidów i benzodiazepiny. Koledzy z zespołu Hawkinsa oświadczyli, że są wstrząśnięci i załamani sytuacją, przez jakiś czas nie informowali fanów, co dalej z karierą uwielbianej przez miliony formacji.

Foo Fighters mimo bólu po ogromnej stracie przyjaciela oraz świetnego muzyka, zdecydowali się na kontynuowanie działalności, co ogłosili fanom pięć miesięcy temu. Po przeszło roku od śmierci Hawkinsa muzycy zdradzili, kto zasiądzie za perkusją podczas ich najbliższych koncertów. Padło na Josha Freese'a, doświadczonego bębniarza, który współpracował wcześniej z wieloma gwiazdami. Grał z A Perfect Circle, Nine Inch Nails, Stingiem oraz Guns N' Roses.

Josh Freese perkusistą Foo Fighters. Kim jest muzyk?

Josh Freese pojawił się w szeregach Foo Fighters podczas streamowanej próby muzyków w ramach transmisji "Foo Fighters: Preparing Music for Concerts" zapowiadającej 11. album muzyków zatytułowany "But Here We Are". Zespół przedstawił perkusistę jako następcę Hawkinsa. To nie pierwszy raz, kiedy artysta zagrał z grupą, wcześniej Freese wystąpił z kapelą podczas koncertów granych w hołdzie zmarłemu Hawkinsowi. Dziś wiemy już, że znany perkusista sesyjny pojawi się na scenie z paczką Dave'a Grohla jeszcze nie raz.

 

Josh Freese to 50-letni amerykański perkusista sesyjny. Grał z The Vandals, Devo, Weezerem, Paramore, Stingiem, A Perfect Circle, NIN i Guns N' Roses. Urodził się na Florydzie, a jego ojciec przez ponad 40 lat pracował jako dyrektor muzyczny w Disneyu, matka Freese'a z kolei była pianistką. Josh zaczął naukę perkusji w wieku ośmiu lat. Gra została jego zawodem już cztery lata później, a jego pierwszym rockowym zespołem był Polo. Chociaż wybrał karierę jako muzyk sesyjny i koncertowy, Freese komponuje własne utwory. W 1998 roku wydał solową epkę wznowioną dwa lata później jako długogrający album "The Notorious One Man Orgy". W 2009 roku ukazał się drugi solowy album muzyka zatytułowany "Since 1972".

Więcej o: