Najpierw odpadł z "X Factor", a później "Mam talent". Dziś wyprzedaje stadiony w kilka godzin

Dziś jego płyty wyprzedają się w tysiącach egzemplarzy, kolejne single trafiają na szczyty list przebojów i rankingów w serwisach streamingowych, a bilety na koncerty znikają w mgnieniu oka. Droga muzyka na szczyt nie była jednak łatwa.

Dawid Podsiadło urodził się 23 maja 1993 roku w Dąbrowie Górniczej i już w dzieciństwie wykazywał talent wokalny. Muzyk dziś bile kolejne rekordy. Wielu początki Dawida Podsiadły kojarzy przede wszystkim z "X Factor". To właśnie zwycięska dla niego druga edycja programu przyniosła mu popularność i otworzyła drogę  do kariery. Już wcześniej próbował swoich sił w talent show.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jakim cudem Szwedzi zostali światowym liderem w dziedzinie tworzenia popowej muzyki? [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Dawid Podsiadło wystąpił w pierwszej edycji "X Factor". Odpadł, bo zapomniał tekstu

W 2011 roku wystąpił w pierwszej edycji "X Factor" i choć zachwycił jurorów, odpadł na drugim etapie. Podczas bootcampu... zapomniał tekstu piosenki Andrzeja Zauchy. Jakiś czas później razem z zespołem Curly Heads pojawił się w "Mam talent". Jurorzy proponowali mu samodzielny awans, ale nie zgodził się i odpadł razem z kolegami.

Zbigniew Wodecki Był "facetem od animowanej pszczoły". Wodecki marzył o Oscarze

10 lat temu ukazał się jego debiutancki singiel. "Bez 'Trójkątów i Kwadratów' moje życie wyglądałoby inaczej"

Rok później pojawił się w drugiej edycji "X Factor" i tym razem wszystko poszło zgodnie z planem. Zwyciężył, a w 2013 roku ukazała się jego debiutancka płyta, "Comfort and Happiness". Nie brakowało problemów, wytwórnia nalegała bowiem na nieco inny kształt albumu.

10 lat minęło jak około 3650 dni. Co ja Wam mogę powiedzieć. Bez 'Trójkątów i Kwadratów' moje życie wyglądałoby inaczej. Nie wiem jak - gorzej, lepiej - ale po tych wielu, razem spędzonych, latach mocno je pokochałem i nie zamieniłbym ich na żadne inne figury geometryczne.

wspominał Dawid Podsiadło z okazji 10-lecia pierwszego singla i pierwszej płyty. Zarówno "Comfort and Happiness", jak i następujący po nim album "Annoyance and Disappointment" z 2015 roku pokryły się diamentem.

'Kaligula' Oburzał widzów, dziś powraca w nowej wersji. Reżyser protestuje

Zaskoczył fanów i ogłosił przerwę. Po 18 miesiącach Dawid Podsiadło powrócił w wielkim stylu

W 2016 roku Podsiadło zaskoczył swoich fanów, ogłaszając przerwę w karierze. – Poczułem, że muszę złapać oddech. Popatrzeć na wszystko z perspektywy i poczekać, aż przyjdzie ochota na coś nowego. To mi było potrzebne dla zachowania higieny umysłu. Chciałem też dać ludziom odpocząć od siebie – podkreślał w rozmowie z portalem styl.interia.pl. Przerwa trwała 18 miesięcy, a Podsiadło powrócił po niej w wielkim stylu albumem "Małomiasteczkowy". Rok później w godzinę wyprzedał bilety na swój pierwszy koncert stadionowy. W podobnym tempie wyprzedały się też bilety na stadionową trasę "Leśna Muzyka". Niedawno Dawid Podsiadło wydał swój czwarty album, "Lata dwudzieste", szykuje kolejną trasę koncertową, przygotował też dla fanów niespodziankę z okazji 10-lecia debiutanckiego krążka.

Więcej o: