Blanka "zaśpiewała" piosenkę Janna. Nagranie jest hitem. "Brzmi o wiele lepiej"

W internecie ogromną popularność zyskało nagranie, w którym Blanka "śpiewa" piosenkę Janna z polskich preselekcji do Eurowizji. Okazuje się, że wygenerowała je sztuczna inteligencja, ale wykonanie brzmi bardzo autentycznie. Fani piosenkarki są zachwyceni i nie szczędzą miłych słów w komentarzach. Jednak innego zdania są miłośnicy Janna.

Tegoroczne polskie preselekcje do Eurowizji wzbudzały ogromne emocje. Choć do Liverpoolu ostatecznie pojechała Blanka, to duża część fanów konkursu zarzucała narodowemu nadawcy wybranie piosenkarki w niejasnych okolicznościach. Poza tym, artystka nie popisała się umiejętnościami wokalnymi w trakcie tego występu. Dopiero podczas eurowizyjnych prób, piosenkarka podszlifowała swój głos i pokazała hejterom na co ją stać. Ostatecznie zajęła 19. miejsce, ponieważ dostała niskie noty od jurorów. Gdyby pod uwagę brane były jedynie głosy z głosowania widzów, Blanka znalazłaby się na ósmej pozycji.

Więcej ciekawych artykułów ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

"Gladiator" Janna w wykonaniu Blanki – posłuchajcie!

Chociaż od finału konkursu minął już jakiś czas, to temat Eurowizji wciąż jest bardzo nośny. Ostatnio w sieci pojawiło się tajemnicze nagranie, na którym Blanka śpiewa utwór "Gladiator" Janna, którym walczył o udział w konkursie w polskich preselekcjach. Jednak w rzeczywistości piosenki nie wykonała Stajkow, a całe przedsięwzięcie stworzył jeden z użytkowników TikToka, korzystając ze sztucznej inteligencji, która wykorzystała głos Blanki. 

Pomimo tego, że głos piosenkarki został wygenerowany przez AI, to nagranie brzmi bardzo realistycznie i robi furorę w sieci. Odsłuchało je już ponad milion użytkowników, a ludzie w komentarzach są podzieleni. "Lepiej od Janna, ale to w sumie wiadome", "Ej w sumie ładne", "Za dobry angielski jak na Blankę", "Jak to nawet w połowie nie brzmi jak ona" – możemy czytać pod filmikiem. 

Większość ludzi podeszła do filmiku z humorem i nie może się doczekać, aż zostanie stworzona wersja "Solo" z głosem Janna. Część fanów Eurowizji liczy na to, że artyści w rzeczywistości nagrają covery swoich utworów. Byłaby to nie lada gratka dla wielu miłośników konkursu. Tymczasem wszyscy zainteresowani mogą obejrzeć wideo pod tym linkiem: BLANKA ŚPIEWA "GLADIATORA" JANNA.

Więcej o: