Ponad 100 artystów zagra na festiwalu w Łodzi. Wybrzmi jedna z najważniejszych płyt ostatnich 10 lat

Już we wrześniu ruszy druga edycja największego festiwalu showcase'owego w Polsce. W ramach Great September w Łodzi zagra przeszło 100 artystów. Organizatorzy ogłosili kolejnych muzyków, którzy w tym roku zasilą line-up imprezy, wśród nich znaleźli się autorzy "jednej z najważniejszych płyt ostatniego dziesięciolecia w polskiej muzyce".

Great September przedłuża festiwalowe lato aż do połowy września. Wówczas odbędzie się impreza z udziałem zarówno topowych jak i debiutujących wykonawców, którzy będą mieli okazję zaprezentować się szerszej publiczności. Dodatkowo Great September to także miejsce spotkań w festiwalowej przestrzeni na licznych panelach i warsztatach dotyczących branży muzycznej.

Great September 2023 ogłasza kolejnych artystów. Kto wystąpi na festiwalu w Łodzi?

Wiadomo już, że na festiwalowej scenie zobaczymy między innymi uwielbianego przez fanów Eurowizji Janna, świętującą jubileusz Alicję Majewską, Kaśkę Sochacką, Włodiego czy Guziora. Do tej różnorodnej listy organizatorzy dopisują kolejnych wykonawców, którzy w ciągu trzech wrześniowych dni pojawią się na łódzkich scenach festiwalu. Podczas imprezy wybrzmi na żywo "jedna z najważniejszych płyt ostatniego dziesięciolecia w polskiej muzyce" – czytamy w zapowiedzi festiwalu. Chodzi o album "Kawalerka" zespołu Bitamina. Tytułowe lokum należało do Mateusza Dopieralaskiego, czyli Vito Bambino, wokalisty i autora tekstów grupy, który wraz ze swymi kolegami ugościł nas w niej porywającą mieszanką jazzu, hip-hopu i życiowych opowieści.

Oprócz tego na Great September pojawi się również Rosalie nazywana królową polskiego r'n'b. Dobrą imprezę na swoim występie rozkręci na pewno Rat Kru. Szalony duet grający elektronikę w piosenkowym wydaniu. Można to nazwać balansowaniem na granicy sztuki i kiczu, ale lepiej po prostu przeżyć pod sceną. Podobnie jak koncert legendarnego składu 19 Wiosen, który powstał pod koniec lat 80. XX wieku w Łodzi w odpowiedzi na to, co wtedy grało się w polskim punk rocku.

Great September 2023. Gdzie? Kiedy? Ceny biletów

Łódzką scenę będzie reprezentować także zespół Black Radio, który świętuje 15-lecie swego istnienia. Oprócz tego na Great September zagra warszawski Lordofon - połączenie gitarowego grania i rapu, Żurawie z Trójmiasta - zespół czerpiący z rockowej alternatywy jak i muzyki elektronicznej, USO9001 - miks jazzu i hip-hopu, Zespół Sztylety - reprezentanci post hardcore'u, indie i noise rocka, electropopowa Pola Nuda, Aga Bigaj, Paula Biskup, eksperymentalny rap w postaci składu Kondukta oraz nastrojowy Bez i Nadzieja.

Great September odbędzie się w dniach 14-16 września w wielu lokalizacjach w Łodzi. Główna scena Great September stanie na ulicy Piotrkowskiej i będzie niebiletowana. Karnety na festiwal obejmujące wstęp na wszystkie koncerty oraz dodatkowe atrakcje, są już w sprzedaży w cenie 179 zł na stronie imprezy.

Więcej o: