Rusza wakacyjny sezon koncertowy. Za występy gwiazdy zgarną krocie. Rekordzista zarobi ponad milion

Zbliża się lato i wakacje, a wraz z nimi sezon koncertowy w Polsce. Gwiazdy wyruszają w trasy, szykują też występy podczas plenerowych imprez i festiwali. To gorący okres dla wielu muzyków. "Super Express" wyliczył, ile koncertów zagrają najpopularniejsi artyści i ile za nie zainkasują. Kwoty zaskakują.

"Super Express" skrupulatnie wyliczył, ile występów na koncertach i imprezach plenerowych czeka najpopularniejszych artystów w Polsce. Rekordzista od maja do końca wakacji zagra ich aż 26. Pracowite lato oznacza też spore zarobki. Tabloid wyliczył też, ile mogą zainkasować gwiazdy. Warto zaznaczyć, że wskazane przez "Super Express" kwoty nie trafiają w całości na konta artystów. Koncertowe gaże dzielone są bowiem między członkami zespołu, ekipą techniczną, menedżerami a gwiazdami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy wielu polskich aktorów śpiewa? "Weź nie pytaj!". Oczywiście, że tak! [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Ile na koncertach zarobią gwiazdy? Marylę Rodowicz czeka pracowite lato

Pracowite lato czeka m.in. Marylę Rodowicz. "Super Express" wyliczył, że w najbliższym sezonie zagra 20 koncertów. Może na nich zarobić aż 900 tysięcy zł. Tyle samo występów zaplanowała Agnieszka Chylińska, która razem z zespołem również może zarobić 900 tys. Ania Wyszkoni, która w tym roku będzie świętować 25-lecie kariery artystycznej, za 20 koncertów, według wyliczeń tabloidu, zarobi o 300 tys. zł mniej. Intensywne wakacje czekają także Beatę Kozidrak. Zespół Bajm zaplanował 11 koncertów, za każdy z nich może otrzymać nawet 66 tys. zł. Viki Gabor, która aktualnie skupia się na egzaminie ósmoklasisty, w wakacje planuje 17 koncertów. Młoda artystka może otrzymać za nie 425 tys. zł.

Rekordzista zaplanował 26 koncertów. Zarobi na nich krocie

Prawdziwym rekordzistą jest Lady Pank, na polskiej scenie muzycznej obecny od ponad 40 lat. Zespół od maja do końca wakacji zaplanował 26 koncertów, po których może zarobić aż 1,3 mln złotych. Jak wyliczył "Super Express", nieco mniej, bo 24 koncerty, zaplanował Piasek. Andrzej Piaseczny za wakacyjne występy może zainkasować 840 tys. zł. 

Więcej o: