Tina Turner mówiła, że David Bowie ocalił jej karierę. Przez lata plotkowano o ich romansie

Chociaż Tina Turner początkowo nie miała szczęścia w miłości, to później w jej życiu niejednokrotnie pojawiali się mężczyźni, którzy tracili dla niej głowę. Swoim talentem i charyzmą onieśmielała największych artystów. Jedną z takich osób był David Bowie, który w pewnym czasie stracił dla niej głowę i próbował ją uwieść. Zrobił to w - typowy dla siebie - ekstrawagancki sposób.

Tina Turner po odejściu od przemocowego męża długo nie mogła ponownie odnaleźć się na rynku muzycznym. Dopiero jej album z 1984 roku "Private Dancer" pozwolił jej wrócić na szczyt, a sam krążek sprzedał się w blisko 20 mln egzemplarzy. Ludzie byli oczarowani jej mocnym głosem i energią sceniczną, a wielu artystów patrzyło na nią z podziwem. Jedną z takich osób był David Bowie, z którym nagrała wspólną piosenkę "Tonight", która w tym samym roku znalazła się na płycie artysty. Artystka w wywiadzie z 2004 roku wyznała, że Bowie przyczynił się do ponownego rozkwitu kariery. "W 1983 roku David Bowie zrobił dla mnie coś bardzo wyjątkowego i znaczącego" - wspominała piosenkarka dla brytyjskiego serwisu Female First w 2004 roku.

Więcej ciekawych informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Tina Turner wróciła do gry, dzięki Bowiemu

David Bowie od dawna uwielbiał Tinę Turner i bardzo chciał ją poznać osobiście. Do ich pierwszego spotkania doszło w 1983 roku. Była to impreza w Nowym Jorku, gdzie spędzili wieczór, pijąc z Keithem Richardsem i innymi celebrytami. Artysta zanim poprosił ją o współpracę, postanowił zrobić dla niej coś dobrego. Po rozwodzie z Ikem Turnerem jej wytwórnia płytowa Capital Records zerwała z nią kontakt. Tak się złożyło, że Bowie akurat w tym czasie odnowił umowę z tym samym labelem. Po zakończeniu formalności, wytwórnia chciała zaprosić go na kolację, aby wspólnie uczcić sukces. On postanowił zagrać im na nosie i odpowiedział: "Przykro mi, ale idę do Ritz, aby zobaczyć występ mojej ulubionej piosenkarki". Chodziło mu oczywiście o Tinę Turner.

To sprawiło, że wszyscy najważniejsi ludzie z Capital Records udali się na ten koncert razem z nim i mogli na żywo doświadczyć, jakie emocje wśród widowni potrafi wzbudzić artystka. Nie przeszli wobec tego obojętnie i ponownie postanowili nawiązać współpracę z artystką. "To dzięki Davidowi dostałam kolejną umowę, a potem wszystko się potoczyło. Będę mu dozgonnie wdzięczna" – wspominała artystka po latach. Jednak okazuje się, że to nie była jedyna sytuacja, kiedy Bowie postanowił walczyć o dobro Tiny Turner. Od lat plotkowano o ich domniemanym romansie, ale dopiero po latach asystent artystki Eddy Hampton Armani w rozmowie z "The Sun" potwierdził, że awangardowy gwiazdor zadurzył się w niej i przez cztery lata starał się o jej względy.

 

David Bowie wziął sobie słowa piosenki "Private Dancer" do serca

Artystka miała zwierzać się swojemu przyjacielowi, że Bowie cały czas powtarzał, że jej pragnie. Wspomniał, że w 1985 roku Tina zaprosiła Davida do udziału w swojej trasie koncertowej "Private Dancer" i wystąpił z nią razem w Birmingham. Po koncercie wrócili do hotelu, a asystent artystki kupił dla nich sushi w jednej z ulubionych knajp Davida. Następnego dnia zajrzał do pokoju Turner, która zachowywała się dziwnie. Miała mu powiedzieć: "Mój Boże, David jest taki niegrzeczny". Zaniepokojony tym stwierdzeniem, zaczął pytać, co ma na myśli. Artystka wyznała całą prawdę: "Poszedł pod prysznic i wyszedł z łazienki kompletnie nagi, ubrany tylko w jedną z moich peruk! Zaczął śpiewać »Rolling On The River« i tańczyć zupełnie jak ja".

Jednak artystka nie odwzajemniała zalotów artysty i przez resztę życia pozostali jedynie przyjaciółmi. Tina Turner dopiero po latach znalazła prawdziwą miłość. Związała się z producentem muzycznym, Erwinem Bachem, który był od niej młodszy o 17 lat. Chociaż poznali się w 1986 roku i od razu złapali wspólny język, to na ślub zdecydowali się dopiero w 2013 roku. Przez ostatnie lata życia artystki wiedli spokojne życie w Szwajcarii. Jednak pomimo tego, że sytuacja z Bowiem odbyła się dawno temu, to fani artysty cały czas pamiętają o ich współpracy. Teraz, gdy Tina Turner odeszła, wiele fanowskich stron Davida Bowiego, jak i jego oficjalny fanpage postanowiło złożyć hołd zmarłej artystce, nawiązując do duetu muzyków.

Więcej o: