Koncert Beyonce w Londynie. Władze miasta usuwają z hoteli bezdomnych. To "nawet 30 rodzin"

Niebawem Beyonce zagra aż pięć koncertów na jednym z londyńskich stadionów. Z tego powodu lokalna rada miasta zrezygnowała z wynajmu pokoi w tanich hotelach "Travelodge", które zamieszkiwały bezdomne rodziny. Wszystko po to, by zwolnić miejsca dla fanów gwiazdy. Wybuchł skandal.

Beyonce jest jedną z największych gwiazd światowego formatu, więc nic dziwnego, że bilety na jej koncerty wyprzedają się w mgnieniu oka. Tak było również wtedy, gdy ogłoszono "Renaissance World Tour". W ramach trasy wokalistka wystąpi w różnych miastach w Europie, w tym aż pięć razy w Londynie. Wydarzenie nie może jednak obyć się bez kontrowersji. Wszystko za sprawą decyzji, którą podjęła lokalna władza.

Zobacz wideo Popkultura odc. 91

Władze Londynu usuwają bezdomne rodziny z hoteli. Wszystko przez koncert Beyonce

W dniach od 29 maja do 4 czerwca Beyonce aż pięć razy stanie na scenie stadionu klubu Tottenham Hotspur w Londynie. To wydarzenie zgromadzi tłumy wiernych fanów wokalistki, bilety wyprzedały się bowiem w zaledwie kilka minut. W związku z tym rada miasta dzielnicy Enfield postanowiła zabezpieczyć się na tę okoliczność, zwalniając dla przyjezdnych miejsca w tanich hotelach. Nie byłoby w tym nic szokującego, gdyby nie fakt, że z tego powodu postanowiono usunąć z hoteli sieci "Travelodge" bezdomne rodziny. Wybuchł skandal.

Nawet 30 rodzin może zostać usuniętych z 'Travelodge' w Enfield i umieszczonych w alternatywnym tymczasowym miejscu zakwaterowania

— przekazał skandaliczną decyzję magazyn "The Guardian"

Koncert Beyonce odbędzie się w atmosferze skandalu. Bezdomne rodziny skarżą się na niesprawiedliwość władz

Jak się okazuje, pokoje w hotelach jednorazowo można zarezerwować tylko na 28 dni, dlatego w razie konieczności pobyt należy przedłużać. Rada miasta wynajęła aż 100 pokoi dla bezdomnych rodzin, lecz w związku z koncertem Beyonce zrezygnowano z dalszej rezerwacji miejsc, co zmusza lokatorów do pospiesznej wyprowadzki. Nie tylko prasa jest oburzona tą decyzją władz. Bezdomność w Londynie jest dużym problemem, a mieszkańcy hotelu to nierzadko wielodzietne rodziny.

To nie jest dobre ani dla mnie, ani dla mojego zdrowia psychicznego czy dwójki moich najmłodszych dzieci. One potrzebują stabilizacji, mają swoje potrzeby. W każdym środowisku, w którym się pojawiamy, potrzebujemy czasu, aby się przyzwyczaić. (...) To będzie dla nich stresujące

— mówiła cytowana przez magazyn 42-latka, wychowująca dwójkę dzieci z autyzmem. Jak zauważa kobieta, nieustanne zmienianie miejsca zamieszkania wiąże się nie tylko z gorączkowym poszukiwaniem lokalu zastępczego czy trudnościami wynikającymi z ciągłego przenoszenia dużej ilości rzeczy osobistych. Najpoważniejszym problemem jest to, że dzieci są zmuszone do częstych zmian placówek szkolnych, przez co nie są w stanie skupić się na nauce czy nawiązywać prawidłowych relacji z rówieśnikami.

Więcej o: