Koncert Beyonce w Londynie. Władze miasta usuwają z hoteli bezdomnych. To "nawet 30 rodzin"

Niebawem Beyonce zagra aż pięć koncertów na jednym z londyńskich stadionów. Z tego powodu lokalna rada miasta zrezygnowała z wynajmu pokoi w tanich hotelach "Travelodge", które zamieszkiwały bezdomne rodziny. Wszystko po to, by zwolnić miejsca dla fanów gwiazdy. Wybuchł skandal.

Beyonce jest jedną z największych gwiazd światowego formatu, więc nic dziwnego, że bilety na jej koncerty wyprzedają się w mgnieniu oka. Tak było również wtedy, gdy ogłoszono "Renaissance World Tour". W ramach trasy wokalistka wystąpi w różnych miastach w Europie, w tym aż pięć razy w Londynie. Wydarzenie nie może jednak obyć się bez kontrowersji. Wszystko za sprawą decyzji, którą podjęła lokalna władza.

Zobacz wideo Popkultura odc. 91

Władze Londynu usuwają bezdomne rodziny z hoteli. Wszystko przez koncert Beyonce

W dniach od 29 maja do 4 czerwca Beyonce aż pięć razy stanie na scenie stadionu klubu Tottenham Hotspur w Londynie. To wydarzenie zgromadzi tłumy wiernych fanów wokalistki, bilety wyprzedały się bowiem w zaledwie kilka minut. W związku z tym rada miasta dzielnicy Enfield postanowiła zabezpieczyć się na tę okoliczność, zwalniając dla przyjezdnych miejsca w tanich hotelach. Nie byłoby w tym nic szokującego, gdyby nie fakt, że z tego powodu postanowiono usunąć z hoteli sieci "Travelodge" bezdomne rodziny. Wybuchł skandal.

Nawet 30 rodzin może zostać usuniętych z 'Travelodge' w Enfield i umieszczonych w alternatywnym tymczasowym miejscu zakwaterowania

— przekazał skandaliczną decyzję magazyn "The Guardian"

Tina Turner i Ike Turner z synami Jeden syn popełnił samobójstwo, drugiego zabrała choroba

Koncert Beyonce odbędzie się w atmosferze skandalu. Bezdomne rodziny skarżą się na niesprawiedliwość władz

Jak się okazuje, pokoje w hotelach jednorazowo można zarezerwować tylko na 28 dni, dlatego w razie konieczności pobyt należy przedłużać. Rada miasta wynajęła aż 100 pokoi dla bezdomnych rodzin, lecz w związku z koncertem Beyonce zrezygnowano z dalszej rezerwacji miejsc, co zmusza lokatorów do pospiesznej wyprowadzki. Nie tylko prasa jest oburzona tą decyzją władz. Bezdomność w Londynie jest dużym problemem, a mieszkańcy hotelu to nierzadko wielodzietne rodziny.

Oglądanie Netfliksa - zdjęcie ilustracyjne Era współdzielenia kont dobiegła końca. Netflix wprowadza opłaty

To nie jest dobre ani dla mnie, ani dla mojego zdrowia psychicznego czy dwójki moich najmłodszych dzieci. One potrzebują stabilizacji, mają swoje potrzeby. W każdym środowisku, w którym się pojawiamy, potrzebujemy czasu, aby się przyzwyczaić. (...) To będzie dla nich stresujące

— mówiła cytowana przez magazyn 42-latka, wychowująca dwójkę dzieci z autyzmem. Jak zauważa kobieta, nieustanne zmienianie miejsca zamieszkania wiąże się nie tylko z gorączkowym poszukiwaniem lokalu zastępczego czy trudnościami wynikającymi z ciągłego przenoszenia dużej ilości rzeczy osobistych. Najpoważniejszym problemem jest to, że dzieci są zmuszone do częstych zmian placówek szkolnych, przez co nie są w stanie skupić się na nauce czy nawiązywać prawidłowych relacji z rówieśnikami.

Więcej o: