Mata przenosi premierę nowej płyty. Wszystko przez pismo od urzędników

Premiera trzeciego albumu Maty zapowiadana była na 26 maja, czyli Dzień Matki. Jednak raper został zmuszony do zmiany daty wydania premierowego materiału przez problemy urzędowe. Artysta wyjaśnił wszystko w swoich mediach społecznościowych i zaprosił wszystkich fanów na wyjątkową imprezę urodzinową, która odbędzie się w lipcu. Ponadto raper został ogłoszony nowym headlinerem na tegorocznym SBM FFestivalu.

Po sukcesie płyt "100 dni do matury" i "Młody Matczak", artysta planował podzielić się swoim najnowszym materiałem w piątek 26 maja. Jednakże dwa dni przed premierą raper poinformował wszystkich fanów, że jest zmuszony zmienić termin wydania płyty "<33". Wszystko przez kwestie organizacyjne, na które Mata nie miał wpływu. O szczegółach opowiedział w relacjach na Instagramie.

Więcej ciekawych artykułów ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Mata zmienia datę premiery płyty i przeprasza fanów

Zdecydował się umieścić zdjęcie urzędowego pisma, które może wyjaśnić, dlaczego premiera krążka została przeniesiona. Jest to dokument od Państwowego Gospodarstwa Wodnego, który może mieć związek z tą nagłą zmianą. Z pisma wynika, że Wody Polskie "nie wyrażają zgody na organizację imprezy masowej (ok. 5000 osób) na plaży Poniatówka w m.st. Warszawa w dniu 27 maja br.". Można podejrzewać, że miało to być duże wydarzenie celebrujące wydanie przez niego nowej płyty.

Mata zazwyczaj jest bardzo wstrzemięźliwy, jeśli chodzi o publikowanie postów w mediach społecznościowych. Robi to tylko wtedy, gdy chce coś ważnego zakomunikować swoim fanom. Tak było również w tej sytuacji. Zdając sobie sprawę, że mógł zawieźć swoich wielbicieli, postanowił zrekompensować im to, zapraszając wszystkich zainteresowanych na swoją imprezę urodzinową.

Serdecznie zapraszam Cię wraz z osobą towarzyszącą na moje urodziny, które odbędą się 14.07.2023 w Warszawie. Niestety nie jestem w stanie dostarczyć Ci płyty w terminie, ale proszę nie gniewaj się jeszcze, bo wszystko Ci wytłumaczę na imprezie – zwrócił się bezpośrednio do fanów.

Mata dołącza do line-upu SBM FFestivalu

Ponadto właśnie ogłoszono udział Maty w największym hip-hopowym festiwalu muzycznym w Polsce. 22-letni raper został headlinerem SBM FFestivalu, który odbędzie się 23-26 sierpnia na Lotnisku Bemowo w Warszawie. Organizatorzy zapowiadają jego występ jako wielki powrót do tego miejsca, gdzie półtora roku temu raper zagrał swój pamiętny koncert, który zgromadził pod sceną około 40-tysięczną publiczność. Podczas czterodniowego wydarzenia wystąpią także: Solar & Białas, Guzior, Sobel, Kukon, Kinny Zimmer, Fukaj, Chivas, Kabe x Miszel, czy Beteo. Bilety są już w sprzedaży.

 
Więcej o: