Piosenkarka Tina Turner nie zawsze dbała o zdrowie. Tuż przed śmiercią opublikowała jednak ważny wpis

Tina Turner przed śmiercią długo chorowała. Królowa rock'n'rolla przeszła udar, przeszczep nerki, a także zdiagnozowano u niej raka jelita. Artystka przed śmiercią zamieściła w sieci ważny wpis, który każdy z nas powinien wziąć sobie do serca.

24 maja zmarła uwielbiana przez fanów Tina Turner. Gwiazda była wybitną artystką z wieloma nieśmiertelnymi hitami na koncie, jednak szerzyła dobro nie tylko poprzez muzykę. Wokalistka przeszła piekło w życiu prywatnym, kiedy to przez lata żyła pod jednym dachem z mężem przemocowcem. Znalazła w sobie odwagę, by od niego uciec, zostając w ten sposób przykładem dla innych ofiar. Publicznie mówiła o swojej krzywdzie i wspierała każdego, kto znalazł się w podobnej sytuacji. Dawała nadzieję.

Tina Turner przed śmiercią opublikowała ważny wpis. Każdy powinien wziąć go do serca

Niedługo przed śmiercią artystka opublikowała kolejny ważny wpis na swoim Instagramie. Jej słowa każdy z nas powinien wziąć sobie do serca. 9 marca obchodzony był Międzynarodowy Dzień Nerek. Artystka postanowiła, że z tej okazji podzieli się z fanami własną historią i być może uratuje tym komuś życie.

Tina Turner i Mick Jagger Mick Jagger zerwał z niej spódnicę na scenie. Tina Turner opowiedziała o koncercie

"Nerki chorują bez bólu" - pisała Turner. Podkreślała, że nie zdawała sobie sprawy z tego, co dzieje się w jej organizmie i że powinna natychmiast poddać się leczeniu. "Naraziłam się na wielkie niebezpieczeństwo, odmawiając zmierzenia się z rzeczywistością, w której potrzebuję codziennej, trwającej całe życie terapii odpowiednimi lekami. Zbyt długo wierzyłam, że moje ciało jest nietykalnym, niezniszczalnym bastionem" - przyznała artystka.

Właśnie dlatego Turner zdecydowała się wesprzeć kampanię na rzecz zdrowia nerek. Do wpisu dołączyła link, w którym każdy jej fan może zapoznać się z tym, jak działa jego organizm i dlaczego nerki są tak ważne dla jego zdrowego funkcjonowania. 

 

W 2022 roku również w Polsce prowadzono kampanię społeczną "Szanuj zdrowie, badaj nerki", w ramach której można było dowiedzieć się, że w Polsce rak nerki to szósty pod względem liczby zachorowań nowotwór złośliwy wśród mężczyzn i ósmy wśród kobiet. Eksperci podają, że wcześnie wykryta choroba ma dobre rokowania i daje duże szanse na całkowite wyleczenie.

Więcej o: