Polacy nie usłyszą "Unholy" na żywo. Sam Smith przez chorobę odwołuje koncerty

Podczas tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival wystąpi wiele międzynarodowych gwiazd, a jedną z nich miał być Sam Smith. Niestety, ale tydzień przed wydarzeniem muzyk odwołał serię koncertów przez problemy ze zdrowiem. Organizator imprezy w ekspresowym tempie musi teraz szukać zastępstwa.

Sam Smith miał zagrać pierwszego dnia festiwalu na Orange Stage o 23:00. Informacja o odwołaniu występu artysty została udostępniona przez organizatorów imprezy zaledwie sześć dni przed wydarzeniem. "Z przykrością informujemy, że po odwołaniu koncertów w Manchestrze, Glasgow i Birmingham, ze względu na chorobę, Sam Smith odwołuje również występ na Orange Warsaw Festival" – czytamy w oświadczeniu.

Więcej informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Sam Smith nie zagra w Polsce. Alter Art szuka zastępstwa

Problemy ze zdrowiem muzyka dały o sobie znać w czwartek 25 maja, kiedy dawał koncert w Manchasterze. Został zmuszony go przerwać po wykonaniu zaledwie czterech utworów. Całą sytuację opisał później w mediach społecznościowych, informując o problemach z głosem. 

»Na dzisiejszej próbie dźwięku czułem się dobrze i byłem tak podekscytowany, że mogę dziś dać Manchesterowi niesamowity koncert, ze specjalną niespodzianką na koniec. (...) Zszedłem ze sceny i próbowałem wszystkiego, by przywrócić głos, ale to nie pomogło. Jestem szczerze załamany, że nie mogłem dokończyć dzisiejszego programu dla Was wszystkich. Kocham Was wszystkich. Przepraszam, przepraszam, przepraszam« – napisał Sam Smith.

Alter Art znalazł się w patowej sytuacji i poinformował o poszukiwaniu artysty, który wystąpi w zastępstwie za Sama Smitha podczas pierwszego dnia tegorocznego Orange Warsaw Festival. "Usilnie pracujemy nad znalezieniem innego artysty/artystki/zespołu na 2 czerwca. Wkrótce poinformujemy was, kto zamknie line-up głównej sceny w piątek" – przekazali organizatorzy. Jednocześnie zwrócili się do osób, które zdecydowały się na zakup biletu jednodniowego na 2 czerwca ze względu na koncert Sama Smitha. Oświadczyli, że takie osoby będą mieć możliwość zwrotu biletu lub jego wymiany na drugi dzień festiwalu.

O artyście zrobiło się głośno w 2012 roku, kiedy wystąpił gościnnie w piosence "Latch" brytyjskiego duetu tworzącego muzykę elektroniczną Disclosure. Rok później zaśpiewał w utworze "La La La" Naughty Boya, który stał się dużym przebojem. Swój pierwszy album studyjny "In The Lonely Hour" wydał w 2014 roku, który zyskał w Polsce status potrójnej platynowej płyty. W kolejnym roku stworzył utwór "Writing’s on the Wall" do filmu o Jamesie Bondzie "Spectre", za co zdobył Oscara oraz Złotego Globa. Łącznie wydał cztery albumy studyjne, z czego ostatni "Gloria" miał premierę w tym roku. Promowała go m.in. piosenka "Unholy", która jest jednym z największych hitów zeszłego roku.

 
Więcej o: