Jann dostał drugą szansę na Eurowizji! Będzie reprezentował Polskę w OGAE Second Chance

Chociaż nie udało mu się wygrać polskich preselekcji do Eurowizji, to i tak staje się coraz bardziej rozchwytywany. Jann wystąpi na tegorocznym Orange Warsaw Festival i FEST Festivalu, a to nie jedyne koncerty, które czekają go w najbliższym czasie. 24-latek będzie reprezentował Polskę w konkursie OGAE Second Chance, organizowanym przez fanów Eurowizji.

Jann to naprawdę Jan Rozmanowski, który dorastał w Garwolinie. W 2013 roku jego rodzina wzięła udział w programie "Nasz nowy dom", a kilka lat później wyjechała do Irlandii Północnej. Przed emigracją udało mu się śpiewać w Operze Narodowej m.in. w spektaklu Król Roger, a w Wielkiej Brytanii kształcił się we Flynn Performing Arts w Newry oraz studiował wokal na BIIM w Londynie. Po zakończeniu nauki, przeprowadził się w 2022 roku do Warszawy i wypuścił swoją debiutancką EP-kę "Power".

Więcej ciekawych artykułów ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Kariera Janna pędzi ku górze

Kolejnym punktem zwrotnym w jego karierze był udział w polskich preselekcjach do Eurowizji, gdzie zaprezentował utwór "Gladiator". Wielu fanów konkursu obstawiało, że to on pojedzie reprezentować nasz kraj do Liverpoolu, ale ostatecznie zajął drugie miejsce. Reprezentantką Polski została Blanka, co wielu osobom się nie podobało i przez długi czas apelowały, aby Jann zajął jej miejsce.

 

Okazuje się, że 24-latek otrzymał swoją drugą szansę w kontekście konkursu Eurowizji. To właśnie jego utwór "Gladiator" został wybrany jako reprezentant Polski do konkursu OGAE Second Chance. To plebiscyt organizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji, w którym uczestniczą wykonawcy, którzy nie zostali wybrani w preselekcjach w swoich krajach.

Jann w głosowaniu OGAE Polska zdobył 1491 punktów (swoje głosy oddało 165 członków stowarzyszenia). Na kolejnych lokacjach uplasowali się Dominik Dudek z "Be Good" (1170 pkt.) i Alicja Szemplińska z "New Home" (902). Nasz kraj w OGAE Second Chance bierze udział od 2003 roku, a  największy sukces do tej pory odniosła Margaret, z utworem "Cool Me Down" w 2016 roku, której udało się zająć pierwsze miejsce. 

Więcej o: