Najdłużej słuchane stacje. Radio 357 i Radio Pogoda wyprzedziły RMF FM, ale ze sporą stratą do lidera

Krajowy Instytut Mediów przedstawił wyniki słuchalności stacji radiowych w internecie i analogowo. Dobrym wynikiem po raz kolejny może pochwalić się RMF Maxx i Radio Pogoda. Z kolei nadające wyłącznie w sieci Radio 357, w porównaniu do ubiegłego roku, zaliczyło sporą stratę.

Krajowy Instytut Mediów po raz kolejny opublikował raport dotyczący treści audio za ostatnie 6 miesięcy, tj. od listopada 2022 do kwietnia 2023 roku. Przypomnijmy, że według zeszłorocznego raportu, w analogicznym okresie najdłużej słuchaną stacją radiową przez internet było Radio Pogoda (210 minut). O minutę krócej słuchano RMF Maxx. Nadające wyłącznie w sieci Radio 357 i Radio Nowy Świat osiągnęły odpowiednio średnio 205 i 201 minut dziennie. Teraz nastąpiły ciekawe zmiany.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo PopKultura odc. 156

Której stacji słuchamy najdłużej? Zmiana na pierwszym miejscu

Jak wynika z raportu Krajowego Instytutu Mediów, najdłużej słuchaną przez internet stacją radiową jest Radio Plus. Słuchacze w okresie od listopada 2022 roku do kwietnia 2023 roku słuchali tej rozgłośni średnio przez 4 godziny i 23 minuty dziennie. Na drugim miejscu znalazło się RMF Maxx. Internetowi słuchacze odtwarzali stację średnio przez 3 godziny i 57 minut dziennie. Radio Pogoda, które rok temu w badaniu KIM w internecie zajęło pierwsze miejsce, choć poprawiło wynik o 6 minut, tym razem znalazło się na miejscu trzecim i w okresie od listopada 2022 roku do kwietnia 2023 roku przyciągało słuchaczy średnio przez 3 godziny i 36 minut dziennie. Na dalszych miejscach znajdują się:

  • Radio muzo.fm - 211 minut,
  • MeloRadio - 209 minut,
  • Radio Złote Przeboje - 206 minut,
  • Radio Nowy Świat - 204 minuty (a więc o 3 minuty więcej niż rok temu),
  • Radio 357 - 196 minut (9 minut krócej niż rok temu),
  • Radio VOX FM - 195 minut.

Jeśli chodzi o stacje koncesjonowane przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, w okresie od listopada 2022 do kwietnia 2023 roku liderem w średnim czasie słuchania było Radio Pogoda z wynikiem 177 minut. Na podium znalazły się też Trójka (171 minut) i Jedynka (168 minut). RMF FM, według raportu KIM, w badanym okresie słuchano średnio 155 minut dziennie (przez internet już 191 minut). O cztery minuty dłuższym wynikiem może pochwalić się Radio VOX FM. Zdecydowanie lepiej poradziły sobie lokalne rozgłośnie. Radio Rekord Świętokrzyskie z Ostrowca Świętokrzyskiego słuchano średnio 162 minuty dziennie, a częstochowskie Radio Jura - 169 minut. W badaniu wzięło udział 38967 słuchaczy.

Najdłużej słuchane radia według Radio Track. Spore różnice

Jak podał serwis Press.pl, według badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar, zdecydowanym liderem wśród najdłużej słuchanych stacji koncesjonowanych jest RMF FM. Stację w pierwszym kwartale 2023 roku słuchano średnio przez 171 minut. Na drugim miejscu uplasowało się Radio SuperNova (średnio 170 minut dziennie), na trzecim - radiowa Jedynka (169 minut). Radio Pogoda było słuchane średnio przez 2 godziny i 36 minut dziennie, a Radio Złote Przeboje - 2 godziny i 33 minuty. Różnice pomiędzy poszczególnymi stacjami w czołówce w badaniu Radio Track były stosunkowo niewielkie.

Więcej o: