Wysłali Kasię Stankiewicz do Zapendowskiej, bo "drze papę". Reakcja Zapendowskiej: Dziecko, wypie'*h'dalaj

Kasia Stankiewicz z zespołem Varius Manx zaczęła występować jeszcze jako nastolatka świeżo po maturze. Jak się sama śmiała, podczas pierwszych występów i koncertów na scenie pojawiała się w ogrodniczkach i roznosiła ją taka energia, że czuła, że samym głosem mogłaby przenosić przedmioty. Usłyszała, że "nie umie śpiewać" i musi się spotkać z Elą Zapendowską. Specjalistka w krótkich słowach powiedziała jej, co myśli.

Kasia Stankiewicz do zespołu Varius Manx dołączyła w 1996 roku. Miała wtedy 18 lat i niewiele wcześniej wygrała poświęcony grupie odcinek "Szansy na sukces". Jak sama wspominała z okazji 30-lecia zespołu, na samym początku była nieopierzona i choć roznosiła ją energia i śpiewała mocno, ktoś jej zasugerował wizytę u specjalistki od emisji głosu, Elżbiety Zapędowskiej, bo tak naprawdę to "nie umie śpiewać". Reakcja słynnej jurorki "Idola" po tym, jak usłyszała młodą wokalistkę, była wyśmienita.

Zobacz wideo Ile wokalistek miał zespół Ich Troje? Możecie sobie nie zdawać sprawy z tego, ile naprawdę ich było

Wysłali Kasię Stankiewicz do Zapendowskiej: Dziecko masz za*ebisty wokal

Z okazji 30-lecia zespołu Varius Manx Kasia Stankiewicz umieściła na swoim profilu na Instagramie serię archiwalnych zdjęć z początków kariery i kilka anegdot z tamtych czasów. Jedna z nich odnosi się szkolenia jej techniki wokalnej.

 

"Na koncertach tak roznosi mnie energia, że głosem mogę przenosić przedmioty. Już wtedy śpiewałam mocno i głośno, co według niektórych było 'darciem papy'. Do tego te ogrodniczki. 'Tak nie może wyglądać idolka!" - zaczyna krótki wstęp do opowieści o spotkaniu ze słynną Elżbietą Zapendowską, która w połowie lat 90. była doskonale znana w branży, ale publiczność miała odkryć jej barwną osobowość dopiero kilka lat później, kiedy to została jurorką programu wokalnego "Idol". "Słyszę: 'Wiesz, co Kasia, Ty nie umiesz śpiewać. Masz tu numer, idź do pani, ona cię nauczy' Idę. Pani nazywa się Ela Zapendowska" - kontynuuje opowieść.

Podczas spotkania Ela Zapendowska poprosiła wokalistkę oczywiście o to, żeby jej coś zaśpiewała i zaprezentowała swoje możliwości. Długo nie musiała czekać na werdykt specjalistki słynącej z tego, że nie przebiera w słowach i prosto z mostu mówi, co myśli:

Wiesz co, masz zdrowy, za*ebisty wokal, wypie'*h'dalaj i mi tu więcej nie wracaj.

"Wypie*doliłam" - skwitowała krótko Stankiewicz. Przypomnijmy, piosenkarka dołączyła do zespołu po tym, jak odeszła Anita Lipnicka. Grupa w nowym składzie weszła do studia nagraniowego i razem zarejestrowała album "Ego", który okazał się niezwykle popularnym wydawnictwem. Pierwszym singlem, który zwiastował sukces, był hit "Orła cień". Ostatecznie płyta pokryła się złotem i multiplatyną. Kasia Stankiewicz z Varius Manx występowała do 2000 roku, a potem kontynuowała karierę solową. W tym czasie zespół współpracował jeszcze z trzema innymi wokalistkami: Moniką Kuszyńską, Anną Józefiną Lubieniecką i Edytą Kuczyńską. W 2015 roku zespół z okazji jubileuszu zaprosił do wspólnego grania ponownie Stankiewicz, a po udanej trasie koncertowej grupa połączyła siły na stałe.

Więcej o: