Płyty Tiny Turner popularniejsze niż kiedykolwiek! Ponownie podbijają listy przebojów

W zeszłym tygodniu świat obiegła smutna wiadomość. 24 maja 2023 roku zmarła wybitna wokalistka Tina Turner. Chociaż wiele utworów piosenkarki od wielu dekad są wciąż bardzo popularne, to użytkownicy serwisów streamingowych jeszcze chętniej łuchają teraz jej piosenek. Albumy wokalistki znów znajdują się w czołówce list przebojów.

Tina Turner zmarła w wieku 83 lat w swojej posiadłości niedaleko Zurychu. Artyści z całego świata składali jej hołd za wspaniały dorobek artystyczny. Jednak to fani wokalistki postanowili uczcić jej pamięć w najlepszy możliwy sposób. Po śmierci Tiny Turner, jej albumy powróciły do oficjalnego zestawienia najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii, czyli Official Albums Chart.

Więcej ciekawych informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Tina Turner ponownie podbija listy przebojów!

Na najwyższym miejscu spośród wszystkich płyt artystki, które załapały się do notowania, znalazł się album "Tina! The Platinum Collection" z 2009 roku. Zbiór największych przebojów wokalistki uplasował się na ósmym miejscu zestawienia 100 najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii. Ponadto jest to o wiele wyższa pozycja, niż w czasie, gdy album miał premierę. W 2009 roku płyta najwyżej znalazła się na 14. miejscu.

Innym krążkiem Tiny, w którym zasłuchują się obecnie słuchacze jest "Foreign Affair" z 1989 roku. To siódmy album w dorobku artystki, a pochodzi z niego między innymi jej wielki przebój "The Best". Płyta po 34 latach od premiery znalazła się na dziesiątym miejscu w zestawieniu.

 

Jednak to nie jedyne dobre informacje, jeśli chodzi o słuchalność muzyki wokalistki. Po raz pierwszy do notowania najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii wbił się krążek "The Collected Recordings" z 1994 roku. Album zadebiutował na 12. miejscu, wyprzedzając m.in. słynną płytę "Private Dancer", która obecnie znajduje się 31. pozycji w zestawieniu.

Więcej o: