Twórca hitu "Pump It Up!" zaśpiewał kultową piosenkę Dżemu. Fani nie kryją zachwytu. "Rysiek byłby dumny"

Danzel, autor hitu "Pump It Up!", wykonał kultową piosenkę z repertuaru zespołu Dżem. Fani nie kryją zachwytu. Okazuje się, że to nie pierwszy raz, gdy belgijski wokalista podjął się zaśpiewania polskiego utworu.

"Pump It Up!" to tylko jeden z wielu hitów, które podbijały światowe listy przebojów, czyniąc z Danzela gwiazdę muzyki. Choć belgijski wokalista słynie z tanecznych utworów, to chętnie wykonuje również inny repertuar. W studiu RMF FM podjął się wykonania rockowo-bluesowej piosenki polskiego zespołu Dżem. 

Zobacz wideo Bracia Golec pomogą dzieciom w rozwinięciu kariery muzycznej. "Mają od małego syndrom naszego nazwiska"

Z tego słynie Danzel. Belgijski piosenkarz ma na swoim koncie taneczne przeboje

Danzel nigdy nie ukrywał swojej fascynacji Polską. W jednym z wywiadów stwierdził nawet, że kocha to państwo. — Kocham Polskę! Uważam, że jest to piękne państwo ze wspaniałymi ludźmi, którzy są bardzo przyjacielscy — mówił. Okazuje się, że w kraju nad Wisłą wokalista ma znacznie więcej fanów niż w swojej ojczyźnie. — W Belgii nie jestem aż tak popularny jak w Polsce. Chcę się Polakom za to odwdzięczyć — stwierdził muzyk.

Obecnie artysta jest w trakcie promocji najnowszego singla "The Best Last Night". By zaprezentować piosenkę polskim odbiorcom, pojawił się w studiu RMF FM. Podczas rozmowy zdradził, że choć sam tworzy muzykę taneczną, to chętnie sięga również po inny repertuar. Okazuje się, że wśród polskich wokalistów również ma swojego ulubieńca. Jest nim lider kultowego zespołu Dżem, Ryszard Riedel. By udowodnić zamiłowanie do polskiej muzyki oraz wykonawcy, postanowił zaśpiewać jedną z najpopularniejszych piosenek grupy.

Danzel zaskoczył fanów. Belgijski wokalista zaśpiewał piosenkę Dżemu

W studio RMF FM Danzel zaśpiewał kultową piosenkę Dżemu, "Wehikuł czasu". Fani artysty nie kryli zachwytu. Pod nagraniem opublikowanym na Facebooku zaroiło się od komentarzy.

To jedyny zagraniczny wokalista, który tak perfekcyjnie nauczył się języka polskiego
Wielki szacun, super utwór i super wykonanie! Rysiek byłby dumny
Rewelacyjne wykonanie!
Danzel powinien zmienić styl muzyczny. Świetnie się odnajduje w takim repertuarze
Świetna interpretacja. Wielkie brawa

— to zaledwie kilka z ponad 750 komentarzy. Okazuje się, że to nie pierwszy raz, gdy artysta wykonuje ten utwór. Wcześniej Danzel zaśpiewał tę piosenkę, występując w 16. edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", którego został laureatem.

Więcej o: