Jej hit "From Sarah with Love" puszczały wszystkie stacje. Dziś Connor ma 42 lata. Co u niej słychać?

Jej debiutancki singiel w zaledwie kilka dni zdominował listy przebojów w kraju i za granicą. Choć od premiery pierwszego utworu Sarah Connor minęło ponad 20 lat, to jej muzyka wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem słuchaczy.

Sarah Marianne Corina Lewe, bo tak naprawdę nazywa się wokalistka, przyszła na świat 13 czerwca 1980 w Hamburgu. Już od najmłodszych lat pasjonowała się muzyką, a to wszystko za sprawą dziadka, który pokazał jej muzykę soul. Umiejętności wokalne rozwijała, śpiewając w kościelnym chórze gospel. W wieku 10 lat rozpoczęła prywatną naukę śpiewu w szkole muzycznej, utwierdzając się w przekonaniu, że to droga, którą chce podążać.

Zobacz wideo Grupa Perfect zaczynała z wokalistkami Alibabek w składzie [Popkultura Extra]

Koncert króla popu zmienił jej życie. Postawiła wszystko na jedną kartę

Pierwszym dużym występem w jej karierze był koncert Michaela Jacksona. Co prawda 16-latka była wówczas członkinią chóru, a nie solistką, lecz tłum zebrany pod sceną wywarł na niej ogromne wrażenie. W wieku 17 lat zrezygnowała z nauki w szkole muzycznej. Nagrała wówczas demo i rozesłała je do różnych wytwórni, przedstawiając się jako Sarah Grey. Wytrwałość i ciężka praca zostały zwieńczone pierwszym sukcesem, jakim było wydanie singla "Let’s Get Back to Bed – Boy!" w 2001 roku. Piosenka powstała w duecie z amerykańskim raperem TQ i promowała debiutancki album piosenkarki "Green Eyed Soul". Choć utwór cieszył się popularnością, to prawdziwy komercyjny sukces przyszedł wraz z jej autorskim singlem "From Sarah with Love". Piosenka szybko pokryła się złotem i zajęła pierwsze miejsce na listach przebojów nie tylko w Niemczech, lecz także w Portugalii, Szwajcarii i Polsce.

W międzyczasie piosenkarka trafiła pod skrzydła X-Cell Records, należącej do wytwórni Sony Music. Przyjęła pseudonim Sarah Connor, zaczęła regularnie koncertować i poszerzać swoją dyskografię. Jej kariera błyskawicznie nabrała tempa. Zdobyła wiele prestiżowych nagród muzycznych, m.in. Comet, Echo, World Music Award, CMA Wild & Young- Award, a jej utwory nie znikały ze szczytów list przebojów.

Zmieniła wizerunek i ukierunkowała karierę. Dziś czuje się spełniona nie tylko zawodowo

Przełom w karierze Sarah Connor nastąpił w 2005 roku. Wówczas wydała czwartą płytę "Naughty But Nice" i zupełnie zmieniła wizerunek na bardziej zadziorny. By promować krążek, występowała w różnych krajach w Europie, w tym także w Polsce. Obecnie wokalistka ma na koncie aż 10 albumów, które powstały w ciągu ponad 20 lat jej scenicznej działalności. Ostatni, "Herz Kraft Werke", ukazał się na rynku fonograficznym w 2019 roku. — Dzisiaj już wiem, co tak naprawdę chcę osiągnąć. Podejmuję przemyślane decyzje. Ludzie mówią o mnie, że jestem "niegrzeczna", ale ja sama czuję, że będę bardziej miła niż niegrzeczna — mówiła w wywiadzie dla Onetu.

 

W 2010 roku zajęła fotel jurora w niemieckiej wersji popularnego programu "X Factor". W życiu prywatnym przeszła przez różne perypetie, lecz w końcu los się do niej uśmiechnął. Po nieudanym małżeństwie z amerykańskim piosenkarzem, Marcem Terenzim, z którym doczekała się dwójki dzieci, odnalazła miłość. Wybrankiem piosenkarki okazał się jej menedżer, Florian Fischer. 

Więcej o: