Użytkownicy TikToka nie są w stanie uwierzyć, jak Jon Bon Jovi ma naprawdę na imię

Jon Bon Jovi jest niewątpliwie jedną z największych rockowych gwiazd lat 80. i 90., a jego przebój "It's my life" to jedna z najczęściej śpiewanych piosenek ostatnich dekad. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, jak naprawdę artysta się nazywa. Niedawno odkrył to pewien użytkownik TikToka, a jego krótki filmik zdobył miliony polubień. Obejrzał go i "zaserduszkował" wręcz sam Bon Jovi.

Ponderingjon prowadzi na TikToku profil, na którym publikuje filmiki o "dziwnych rzeczach, faktach i interesujących sprawach". Ma 64 tys. obserwujących, a jego najpopularniejszym nagraniem jest opowieść o tym, jak odkrył prawdziwe imię Jona Bon Joviego.

Zobacz wideo Stachursky, Wiśniewski, Kowalska, czyli najpopularniejsze covery polskiej muzyki [MOTP]

TikTok odkrył, jak Jon Bon Jovi ma naprawdę na imię

"Chciałem sprawdzić, co oznacza 'Bon' w imieniu Jon Bon Jovi, bo potajemnie miałem nadzieję, że ma na imię Jonathan Bonathan Jovi. Ale okazało się, że ma na imię John Francis, a na nazwisko Bongiovi. Jakim cudem tego nie widziałem?" - powiedział na nagraniu, które ma 2,8 mln wyświetleń. Co więcej, obejrzał je i polubił sam Jon Bon Jovi osobiście.

Użytkownicy są nagraniem zachwyceni. Niektórzy przyznają, że też tego nie wiedzieli i komentują: "To jest fantastyczna wiadomość", "No cóż, już nigdy więcej nie nazwę go inaczej niż Jonathan Bonathan Jovi", "Myślałem, że jego imię to Jon Bovi", "Nie wiedziałem tego wcześniej", "Dosłownie odkryłem to miesiąc temu i byłem w szoku", "Bonathan jest dużo lepsze niż Francis", "Nigdy tego nie wiedziałam, byłam przekonana, że to zupełnie zmyślony pseudonim sceniczny", "Dowiedziałam się tego, bo jego syn jest zaręczony z Millie Bobby Brown".

Duża część widzow jest najbardziej zachwycona wersją imienia, którą Ponderingjon wymyślił: "Podoba mi się to, co ci się wydawało. Aż zbyt zabawne", "Bonathan mnie absolutnie rozłożył, wręcz wolę tę wersję", "Jonathan Bonathan Jovithan brzmi dla mnie dobrze", "Myślę, że to naprawdę jest Jonathan Bonathan, ale zatuszowali to na wczesnym etapie jego kariery", "Bonathan to od teraz jedyna słuszna wersja", "Płaczę" - piszą rozbawieni.

Inni są nieco bardziej sceptyczni: "'Bon Jovi' to sposób, w jaki ludzie przekręcali jego nazwisko, więc dlatego tak nazwali zespół", "Nie jestem nawet fanem, a wiem, że to Bongiovi", "Gdzieś ty był przez ostatnich 30 lat?", "Myślałem, że wszyscy to wiedzą, więc jeśli interesuje was przypadkowa ciekawostka, to kiedyś zaśpiewał na świątecznym albumie 'Gwiezdnych wojen'", "To była piosenka "What do You Get a Wookiee for Xmas (when he already owns a comb)?", "Mam na drugie imię Frances, bo moja mama jest zatwardziałą fanką Jona Bon Joviego", "Jest z New Jersey, oczywiście, że ma na imię John Francis".

Znalazło się kilka osób, które miały przyjemność spotkać artystę osobiście: "Kiedyś spotkałem go w kolejce do łazienki i powiedziałem: Pan pierwszy, panie Jovi. Żałuję, że to prawda", "Kiedyś nazwałam go Bon Jovi i mi odkrzyknął, że ma na imię John" - opisują.

Jon Bon Jovi czyli John Francis Bongiovi Junior urodził się 2 marca 1962 roku w stanie New Jersey. Jest jednym z trzech synów Carol Sharkey i Johna Francisa Bongioviego - ma włoskich i słowackich przodków. Co ciekawe, jego matka pracowała jako jeden z pierwszych króliczków "Playboya". Jon Bon Jovi muzykował od najmłodszych lat i założył sporo garażowych zespołów - posługiwał się także takimi pseudonimami jak Captain Kidd i Johnny.

Największą sławę zyskał z zespołem Bon Jovi, która faktycznie nazwę wzięła od tego, jak ludzie przekręcali jego włoskie nazwisko. Niemniej "Jon Bon Jovi" to pomysł szefów wytwórni, z która byl związany jeszcze pod koniec lat 70. Ci uznali, że John Francis Bongiovi nie brzmi odpowiednio "marketingowo" i zaproponowali wersję ich zdaniem łatwiej wpadającą w ucho - opisuje "Virgin Radio".

Razem z grupą wypromował takie przeboje jak: "You Give Love a Bad Name" z 1986 roku, "Livin’ on a Prayer" (też 1986 rok), wydane rok później "Wanted Dead or Alive", "Bad Medicine" czy "I’ll Be There for You" z 1989 roku. Potem były jeszcze m.in. "Keep the Faith" (1992), "Bed of Roses" (1992), "Always" (1994), "It’s My Life" (2000), "Everyday" (2002), "Have a Nice Day" (2005) czy "Who Says You Can’t Go Home" (2006). Hit Parader umieścił Jona Bon Joviego w 2006 roku na 31. miejscu listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów. Młodemu pokoleniu muzyk jest także znany z tego, że jest ojcem zaręczonego z gwiazdą "Stranger Things" Millie Bobby Brown Jacoba Hurleya Bongioviego.

Więcej o: