Jest nowa lista najbogatszych kobiet w USA. Wśród nich uznane wokalistki

Redakcja Forbesa stworzyła rankning najbardziej majętnych kobiet w Stanach Zjednoczonych. Cztery spośród czołowej pięćdziesiątki to uznane na całym świecie wokalistki. Rekordzistka zostawia swoje koleżanki z branży daleko w tyle.

Kilka dni temu amerykański "Forbes" opublikował tegoroczny plebiscycie honorującym najbogatsze kobiety w Ameryce, które samodzielnie dorobiły się fortuny, możemy znaleźć także osoby ze świata muzyki. Niestety, chociaż bardzo często dyskutuje się o zarobkach gwiazd, to nie są one na tyle wysokie, aby uplasować się na podium. Listę magazynu otwiera 76-letnia Diane Hendricks, właścicielka sieci sklepów z branży budowlanej, której majątek wyceniany jest na 15 mld dolarów. 

Więcej ciekawych tekstów ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Która z amerykańskich wokalistek ma najbardziej pokaźny majątek?

Spośród wszystkich piosenkarek uwzględnionych na liście, pierwsza jest Rihanna, która uplasowała się na 20. miejscu, zostawiając pozostałe wokalistki daleko w tyle. To nie powinno dziwić, ponieważ artystka od kilku lat sukcesywnie skupia się na rozwijaniu swojej marki kosmetycznej Fenty Beauty, która przynosi jej ogromne zyski. Rihanna może poszczycić się majątkiem, którego wartość wyceniono na 1,4 mld dolarów.

 

Następną wokalistką, której udało się załapać w zestawieniu "Forbesa" jest Taylor Swift, która znalazła się na 34. miejscu, z majątkiem szacowanym na kwotę 740 mln dolarów. Warto zwrócić uwagę, że obecna trasa koncertowa artystki "The Eras Tour" pobiła rekord sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, ale jej majątek i tak jest niemal dokładnie o połowę mniejszy niż Rihanny.  

W ścisłej pięćdziesiątce znalazły się jeszcze królowa popu Madonna i "Queen B", czyli Beyonce. 64-latka może się pochwalić majątkiem, który wyceniono na 580 mln dolarów, co dało jej 45. miejsce na liście. Natomiast 41-letnia Beyonce uplasowała się trzy miejsca niżej z majątkiem szacowanym na 540 mln dolarów.

Poza ścisłą pięćdziesiątką znalazły się trzy inne wokalistki. To 55-letnia Celine Dion, 77-letnia Dolly Parton i 81-letnia Barbra Streisand. Kanadyjka znalazła się na 56. miejscu z majątkiem szacowanym na 480 mln dolarów. Zaś matka chrzestna Miley Cyrus uplasowała się na 59. miejscu z majątkiem wycenionym na 440 mln dolarów. Natomiast twórczyni przeboju "Woman in Love" znalazła się dwa miejsca niżej. Majątek Streisand jest niewiele mniejszy niż ikony muzyki country, wynosi łącznie 430 mln dolarów.

Więcej o: