Blanka odwołała koncert, bo nie była w stanie go przygotować. Powód? "Galopująca kariera"

Blanka po występie na Eurowizji nie może narzekać na brak propozycji zawodowych. Wkrótce miała wystąpić m.in. podczas Dni Ożarowa Mazowieckiego, lecz niespodziewanie odwołała występ. Powód może zaskoczyć.

O Blance Stajkow zrobiło się głośno w mediach, gdy wygrała preselekcje do Konkursu Piosenki Eurowizji 2023. Choć jej występ podzielił słuchaczy i przez kilka tygodni mierzyła się z krytyką, to zyskała również rzesze wiernych fanów, którzy kibicują rozwojowi jej kariery i tłumnie przybywają na jej koncerty. 

Zobacz wideo Tribbs wyjaśnia aferę z Eurowizji. „Polska mnie nie zaprosiła. Jak nie chcecie, to mnie w ogóle nie zapraszajcie!"

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Eurowizja 2023. Podczas konkursu Polskę reprezentowała Blanka Stajkow. "Solo" dotarło do finału

Blanka już od kilku lat usilnie próbowała zaistnieć w świecie rodzimego show-biznesu. Jako aspirująca wokalistka wystąpiła na scenie programu śniadaniowego "Dzień dobry TVN", lecz niedługo później postanowiła spróbować sił w innej branży. W 2021 roku pojawiła się na castingach do 10. edycji "Top Model" i choć nie dostała się do domu modelek, to udało jej się zdobyć popularność. Później wydała singiel "Better" i tak rozpoczęła się jej muzyczna kariera. Następnie wzięła udział w preselekcjach do Eurowizji 2023 i ostatecznie to właśnie ona reprezentowała Polskę podczas konkursu, który odbywał się w Liverpoolu. Śpiewając utwór "Solo" zajęła 19. miejsce w finale.

Blanka odwołała koncert. Powód dla wielu może być zaskoczeniem

Niebawem wokalistka miała zaśpiewać przed publicznością Ożarowa Mazowieckiego podczas Dni Miasta, lecz ostatecznie zrezygnowała z występu. Dom Kultury Uśmiech, będący organizatorem wydarzenia, opublikował w sieci oświadczenie menedżmentu gwiazdy

Ze względu na galopującą karierę Blanki i niezwykle intensywny czas po Eurowizji, artystka nie była w stanie przygotować koncertu o odpowiedniej jakości, długości oraz wartości artystycznej. Przepraszamy za sytuację związaną z odwołaniem koncertu, ale wierzymy, że wrócimy do państwa z należycie przygotowanym materiałem oraz show koncertowym. Liczymy na zrozumienie

Organizatorzy napisali jedynie, że "pozostawią te wyjaśnienia bez komentarza". Podkreślili, iż umowa z Blanką została podpisana z odpowiednim wyprzedzeniem, dlatego będą domagać się rekompensaty z powodu zaistniałej sytuacji.

 
Argumenty i stanowisko naszego partnera są zupełnie niezrozumiałe, ponieważ organizator zadbał o podpisanie umowy z artystką odpowiednio wcześniej, dlatego też organizator w imieniu mieszkańców będzie oczekiwał stosownego zadośćuczynienia ze strony managementu i artystki

— poinformowali organizatorzy Dni Ożarowa Mazowieckiego. Jak się okazuje, na miejsce Blanki już znaleziono innego artystę. Będzie to Mikołaj Trybulec, szerszej publiczności znany pod pseudonimem Tribbs.

Więcej o: